| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
M-am gandit sa imi cumpar si eu un aparat foto profesional, dar nu stiu nici cat costa si nici ce sa cumpar. De aceea am nevoie de ajutorul vostru!
Eu din cate am vazut nikon e foarte bun, dar eu care sunt incepatoare, nu stiu absolut nimic. Ma puteti ajuta. Sa imi spuneti care este bun si cat ar costa Sunt din Galati.

Răspuns Câştigător
| houyhnhnm a răspuns:

Sa inteleg ca te referi la dslr-uri. Depinde si cati bani esti dispusa sa cheltui, preturile variaza de la 1400 RON la 90.000 RON (da, ai citit bine). Nikon, Canon, Pentax, Olympus, Sony toate sunt bune, depinde de model. Acum sunt dslr-uri care filmeaza full hd. Eu am un Canon EOS D400, nu e chiar nou, dar pozele ies faine chiar si din greseala. Daca esti incepatoare, nu te-as sfatui sa arunci cu banii in cel mai scump. Poti sa iti iei un Nikon D90, sau un Canon EOS 500 D, daca vrei sa ai si filmare full HD. Daca nu, cred ca ti-ar fi de ajuns si un EOS 1000 D sau un Nikon D3000. Te poti uita si la Olympus, stiu pe cineva care are, dar parca mai mult imi plac culorile la Canon-ul meu. E o chestie de gusturi, toate sunt bune. Pana la urma depinde de tine, cat de bine stii sa prinzi momentul. Uite aici site cu aparate foto: www.f64.ro ...ai de unde alege. Succes si spor la pozat! :)

3 răspunsuri:
| thegreatgatsby a răspuns:

Nikon sau Canon.

| Bodo a răspuns:

Cand spui profesional cred ca te referi la DSLR. Daca da, pentru incepatori recomand Nikon D3000 pe care il poti lua de la eMag: http://profitshare.emag.ro/....../click.php

| ILŞMM a răspuns:

Salut Dianne! :)
Aparatele foto performante costa de la 1000 de lei in sus.(din cate stiu eu) :D
http://www.koyos.ro/......-dslr.html

Sper ca te-am ajutat! Mult Succes;)