| strawberry a întrebat:

Mă ajutați și pe mine cu niște titluri de carte? M-ar interesa mai mult cele polițiste(cu mult suspans/mister) sau psihologice. Mulțumesc anticipat!

6 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Edgar Wallace-Arcaşul verde, Dublura, Taina călugărului negru, Valea fantomelor, Fiicele nopţii, Clubul crimei, Măştile morţii, Camera 13, Moartea stă la pândă, Scaunul morţii, Secretul cheii de argint; Mary Higgins Clark, supranumită regina suspansului-Enigme, Prefă-te că n-ai observat, Îi place muzica, îi place dansul, Aminteşte-ţi de mine, Clopoţelul n-are limbă, Revelaţia, Escrocheria, Fără scăpare, Pasărea nopţii, Sfârşit de coşmar, Casa blestemată, Mesaje misterioase; Raymond Chandler-Somnul de veci, Sora cea mică, Rămas bun pentru vecie, Fereastra de sus, Adio, frumoasa mea; Tonino Benaquista-Bomba vie din vagonul de dormit, Trei pete roşii pe fond negru, Comedia rataţilor; Barbara Paul-Sânge şi rude de sânge, Nocturnă pentru trei pumnale; Joseph R Garber-Verticale periculoase, Dick Francis-Şanse potrivnice, Mâna care ţine biciul, Convorbiri interceptate, Prinţesa Casilia, Ambiţii

| Bacemi a răspuns:

Te sfatuiesc sa citesti cartile lui Dean R. Koontz. Sunt deosebite.

Abh
| Abh a răspuns:

Eu citesc romane de Rodica Ojog Brasoveanu( "Al cincilea as"," Sa nu ne uitam la ceas", " Barbatii sunt niste porci", etc.), George Simenon( " Pisica", Casa de pe canal"), Vlad Musatescu( Extravagantul Conan doi), Agatha Christie (" Crima din Orient expres"). Sunt doar cativa autori de romane politiste bestiale.

| arysa a răspuns:

Lantul minciunilor de Iris Johansen-e o carte polista pshisologica extraordinara; Continuarea cartii adica volumul 2 se numeste Ispita din Catacombe
Cartile Sandrei Brown(Confidenta noptii, Juramantul uitat, sapima, Situatie limita, etc)
fara tine-lucinda edmonds-o carte de dragoste-politista impresionanta:X

| deniii_1832 a răspuns:

Sherlock Holmes, 10 negrii mititei, un vis implinit, crima din orient express

| Smarandica a răspuns:

Citeste 11 minute; invitatie la vals; Bun venit in infern(drama, poveste reala traita de Martin colin); Povestea p*lei de ION CREANGA! laughing