| DeutzZa96 a întrebat:

mai e putin din vacanta imi puteti spune si mie ce sa fac ca sa ma distrez?

Răspuns Câştigător
| andreea_9684 a răspuns:

Buna in primul rad plimbate cu prietenele 2 mergeti la cump 3incearca lucruri noi poti sa intri pe imvusing up si sa iti faci cont si nu mai sta mult la televiz sau calcu funda te rog

5 răspunsuri:
| beautifulkiss a răspuns:

Buna pai:deseneaza,canta,danseaza,invata dansuri,scrie o carte,compune cantece/poezii/povesti,fa origami,fa quilling,fa machete,fa sudoku/rebus/integrame,joaca jocuri gen:3D Logic si Zuma,joaca ce jocuri iti plac,fa teste de personalitate,uite-te pe Tpu,iesi afara(afara poti sa joci ping-pong,sa teplimbi cu rolele,sa alergi putin prin parc,sa stai pe o patura cu amicii tai si sa va jucati carti sau badminton sau volei daca ai minge de volei),fa-ti un blog,fa un film,modifica poze,cauta poze ca wallpaper,fa curat in calculator,fa curat in camera,joaca-te cu animalutul tau(daca ai),citeste,mergi la shopping,gateste,picteaza,fa-ti un jurnal,cauta-ti un hobby,colectioneaza lucruri,invata cuvinte noi in engleza,franceza sau ce limba iti place tie,imbogateste-ti vocabularul,viziteaza muzee,mergi la bunici,perfectioneaza-te intr-un anumit domeniu.Numai bine.

| Hikari a răspuns:

Pai in vacanta ai 2 variante de distractie,si asta dupa placul fiecaruia:te poti distra in aer liber,poti vizita muzee,poti merge in alte tari sau pe litoral daca-ti permite buzunarul,plimbari in parc,etc.A doua varianta ar fi sa stai cu nasul in televizor si sa vizionezi filme funny, horror, romantice... Exista si o a treia varianta unde le poti imbina pe primele 2 variante.Asta-i reteta mea de fericire. Dimineata,in timp ce dau muzica la maxim fac inviorarea, si imi promit ca nimic nu ma va supara in ziua asta, ca merit 3 luni de odihna dupa 9 luni de munca. Apoi mai citesc ceva,ori reviste din astea de divertisment sau diferite carti avand in vedere ca imi plac mult romanele. Dupa-masa,in functie de vreme si de chef,vin prietenele la mine sau ne intalnim la un suc:formam un mic grupulet si mergem sa facem drumetii, jucam carti, monopoly.Cand se lasa seara, adica pe la 10 seara pe timp de vara, ne strangem baieti si fete si jucam fata-ascunsa.Este foarte distractiv! Sau ne luam vreo 3 pungi de popcorn si ne uitam la filme funny.Imi place foarte mult,,In pielea altuia",,,Singur acasa",,,Iepurasul casei",,, Eu si Marley".sau de craciun te poti uita la un film super-funny:,, Un craciun de neuitat". deci am ras cu lacrimi.Asa arata o zi fericita din viata mea.Important este sa gandesti pozitiv, sa fii optimist, si sa profiti de fiecare clipa.Ar fi bine sa-ti ocupi o mare parte din timp cu activitati in aer liber,care sunt foarte multe de altfel:tenis,volei,inot,ping-pong,badminton,poti sa te dai cu rolele si cu bicicleta,sa faci jogging, chiar si sa sari coarda sau sa dansezi. Sper ca te-am ajutat, si ca sfaturile mele o sa-ti fie de folos!
Succes!winking

| andrei213 a răspuns:

Doar cu fete sa fie partyu?laughing)pot sa vin si eu imi pun par fals ceva laughing

| Buffulete a răspuns:

Da o petrecere in pijama cu cateva fetee, fa absolut tot ce iti trece prin kapp laughing; x

Răspuns utilizator avertizat