| XxDennise a întrebat:

Mai nou am auzit ca si telefoanele au Wi-fi ceea ce am inteles ca este internet gratis? Eii bine si eu am wifi pe telefon deci cine stie sa imi explice cum se poate folosi si daca chiar este internet gratis si se poate folosi fara nici o grija.( Fara sa platesti).

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand esti la MC poti activa wifi si ai acces gratuit la net. happy
SAU
daca ai router acasa. sau un vecin te poti connecta cu wifi si ai acces gratuit

| Softit a răspuns:

Bună. Eu am un telefon cu WiFi, şi ca să ai internet (gratis), trebuie să fii în zona de acoperire a unui router WIRELESS. Ceva de genul: http://www.pcgarage.ro/routere-wireless/, iar acesta să fie conectat la internet. Aşa conectezi şi un laptop la Internet: prin WiFi.

| Softit a răspuns:

Revin: vezi că unii au puţină materie cenuşie (ca mine) şi pun o parolă prin care te poţi accesa la routerul wireless al lor. Dacă nu şti parola, nu te poţi conecta la net (la routerul respectiv).