| ZapacelEVER a întrebat:

Ma gandeam sa imi cumpar un nokia c3 pe abonament dar nu ma pricep la WiFi adica daca ma pot conecta la internet de pe telefon daca nu am router... Am inteles ca sunt si unele retele WiFi prin oras si te poti conecta... cine poate sa imi explice cum sta treaba.Se merita sa il iau?
FunNdA!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se merita daca esti iesit mult prin oras si gasesti retele WiFi neparolate cum sunt cele de la Mc', KFC, Metrou samd, sau ai un vecin care tine routerul neparolat indoor. Eu am avut un HTC si il aveam permanent conectat pe retele WiFi, pentru ca e mai ieftin chiar gratis, fiind o alternativa la trafic inclus pe cartela care nu este mai mare de 100mb care oricum se consuma in cateva zile.

1 răspuns:
| ZapacelEVER explică:

Si care e raza de la retelele WiFi neparolate la telefon?