| sweetcat95 a întrebat:

Mi-ati putea spune ce timpuri ar trebui stiute la limba engleza dupa terminarea clasei a 8a? In clasa 9a pe ce se pune accent la engleza? Multumesc:*

Răspuns Câştigător
| Marcela a răspuns:

Se pune accent pe verbe si pe gramatica happy

2 răspunsuri:
| Quiss a răspuns:

Toate trebuiesc stiute. Absolut tot.

| just for me a răspuns:

Toate, nu le-ai invatat pe toate pana acum?:-o si depide ce profil alegi in clasa a9a, la mine la scoala de ex, avem profil de mateinfo-engleza (deci se pune accent pe mate), profil de romana, de engleza si de biologie. la fiecare profil se pune accent pe o alta materie