| anonim_4396 a întrebat:

Pe ce profil as putea sa merg?
nu ma pasioneaza nici romana nici matematica
nu sunt buna la nici una din ele
la mate nu vad la geometria in spatiu.la algebra parca eram mai bunicica in a 7 a dar acum sunt varza
iar la romana e si aici naspa....nu le am cu exprimarea, la literatura nu ma prea descurc si profilurile umane vin cu o limba straina iar eu nu sunt absolut deloc buna la nici o limba straina..adica engleza de cand nu mai fac meditatii (adica din a 6 a ) nu am mai lucrat absolut nimic.tin sa mentionez ca, profesoara nu ne prea pune sa facem mare lucru in timpul orelor de engleza iar daca nu facem nu ne cearta asa de rau atata timp cat stam la banca noastra.ea are treaba mai mult cu cei care fac galagie, iar germana nu imi place si nici nu e de mine si nici nu sunt buna si nici nu am un accent prea grozav
Chiar nu stiu ce sa fac si nu vreau sa ajung la liceul auto sau mai stiu eu ce alte licee "grozave"
macar un sfat ceva?
credeti ca ar trebui sa gasesc pana la finalul clasei a 8 a o materie care sa imi placa intr-un mod mai deosebit >?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu trebuie sa fii expert la materia x ca sa alegi un profil.
Cam toate profilele sunt la fel, diferenta fiind ca faci mai multe ore la unele materii si mai putine la altele. Nu scapi de vreo materiea anume indiferent la ce profil mergi.

| Pizzaislife a răspuns:

Daca esti ok cu chimia biologia si fizica te poti orienta pe sitnte ale naturi daca ai talent la desen, muzica sau ceva de genu te poti orienta pe profil de arte

| Thisisnotme a răspuns:

Poti sa te duci la liceu sportiv sau militar(daca esti sportiva) sau la unul profesional.

| Kife a răspuns:

Pai daca esti bun la desen, ai putea sa mergi la liceul de arte(sau sa te faci arhitect) sau la muzica, la aiti(am auzit de el asa ca nu stiu cum se scrie), de fotografie, si nu mai stiu. Daca vrei ceva anume sau orice liceu. Atat stiu, la sfarsitul clasei a 8 a o sa va dea o carte cu licee