| love156471 a întrebat:

Buna nici nu stiu cum sa incep mai tot timpul sunt suparata din orice incep sa plang... efectiv nu stiu ce se intampla cu mine? intrebarea este : cum as putea sa ies din starea asta?

Răspuns Câştigător
| pinguinuVerde a răspuns:

Buna! Asculta. Asa eram si eu odata, chiar nu stiu din ce motiv. Gandeste pozitiv, nu`ti pune niciodata gandul la ceva rau sau ceva ce nu`ti convine, care te deprimeaza. Nu asculta muzica din`asta care te face sa plangi, lina. Ascula ceva din viata reala si gandeshte`te sa scapi odata, gandeshte`te cine esti. Ceva rock, necenzurat! \m/`
Gandeste asa : Esti puternica! ORICINE POATE! Te doare`n **** de ce zic altii despre tine! Scuipa`i in fata pe aia care te supara!
Fato`. multe fete zic asta, fii tare ce naiba! Cand simti ca te apasa ceva, gandeste la momentele bune, cand iti vine sa plangi gandeste`te ca plangi degeaba, pe altii ii doare`n cot de ce ai tu si de ce suferi, poate trebuie sa ai un motiv pentru asta. Cand esti deprimata spune`ti in gand pana`ti intra de tot, si numai iese : Sunt puterinca, nu plang ca o fetita! Sunt puternica!
BAFTA! :*:* Numai bine si iti doresc sa nu`ti mai curga nici`o lacrima de durere, sa nu te mai supere nimeni! te-am pupat :*

8 răspunsuri:
| LoveIsTheAnswer a răspuns:

Cred ca ai devenit usor depresiva.Incearca sa nu mai fii trista.Iesi la plimbare cu prietenii, nu mai sta in casa.Incearca sa iti tii mai tot timpul ocupat cu cate ceva, astfel sa nu ai timp sa te gandesti la tot felul de lucruri si sa incepi sa plangi. Fa totul pentru a fi fericita.Am avut si eu o astfel de perioada dar mi-am dat seama ca e mai bine sa privesc partea buna a lucrurilor, partea frumoasa a vietii. M-am gandit ca plang degeaba, nu se rezolva absolut nimic.
Deci, ca sa iesi din starea asta iesi cat mai des cu prietenele sau prietenii tai si incercati sa faceti tot felul de activitati interesante, umple-ti timpul cu lucruri care iti plac, razi, plimbate, doar asa vei putea sa iesi din starea asta.
Ai grija de tine si nu mai fi suparata kiss

| jvEcu a răspuns:

Cred ca este un inceput de depresie. Incearca sa faci DOAR ce iti place, sa nu te stresezi cu nimic, asculta muzica, fa ceva care te calmeaza happy. Te pup.

| Rrrr a răspuns:

Trebuie să fie ceva care să-ţi cauzeze starea asta.cred că e bine să încerci să ieşi în oraş, să te distrezi, să-ţi ocupi timpul cu ceva

| JustBelive a răspuns:

Crede-ma, si eu am problema asta, cel mai bine este sa intorci spatele celor care te jignesc si te fac sa plangi...Asa e cel mai simplu

| love156471 explică:

Problema e ca am cosmaruri in fiecare seara tip crying. dimineata ma trezesc plangand crying nu stiu ce se intampla cu mine

| rebb a răspuns:

Stai linistita ca toti trecem prinn perioade de genul asta. Gandeste-te care a fost cauza supararii tale care a declansat alte ganduri negative si pur si simplu. inlatura toate gandurile astea negative si gandeste mai pozitiv. Stiu ca acum ti se pare absurd ceea ce am zis eu dar poate o sa pui asta in aplicare dupa ce iti mai revi putin. Incearca sa te amuzi singura, uita-te la filmulete amuzante, vorbeste cu prietenii ( nu neaparat despre problema ta, ci pur si simplu ) care te bine dispun mai mereu. Gandeste-te totusi la motive care te fac sa fii fericita si gandeste-te ca sunt oameni care au vieti mult mai grele decat a ta. Sper sa iti revii!

| alinutza92r a răspuns:

Incearca sa-ti propui sa iesi din starea asta, in primul rand nu sta fara sa faci nimic, du-te la plimbare, distreaza-te, orice numai ca gandul tau sa fie in alta parte, danseaza, scrie, citeste, orice... te pupic

| catalin231998 a răspuns:

Fa ce vrei tu distreazata.