| Aditzaaaa a întrebat:

Nu inteleg de ce americani vad tocilari cu ochelari wayfarer nerd si aparat dentar! Adica in orice film, videoclip etc. asa ii descriu ei pe tocilari.

4 răspunsuri:
| smashedblackfox a răspuns:

Pentru ca de obicei cei care invata mult au probleme cu ochii...cat despre aparat dentar, da, e chiar o tampenie...
americanii oricum sunt genul care trebuie sa exagereze si sa faca misto de tot ce exista...
ca de exemplu reclama asta: http://www.youtube.com/watch?v=HPprbuwfAvo [sincer, eu cred ca tipa cu ochelari e mai draguta ]

| xCat a răspuns:

Pentru ca isi obosesc ochii de la atata studiu, cat despre aparat: au parintii care se asteapta ca ei sa faca totul perfect si sa arata perfect, atunci le comanda aparat dentar daca e nevoie.In filme/videoclipuri apar asa ca sa se defirentieze cumva de ceilalti.

| DeeaDee a răspuns:

E nu e adevarat este ca si cum ar insinua ca tocilarii trebuie sa fie si obligatoriu urati sau ceva de genul...sunt doar filme

| AnyAnA99 a răspuns:

Sunt rautaciosi! Si din cauza asta, toti care poarta acum ochelari si aparat sunt numiti tocilari! Ba unora le e frica sa-si puna...