| TropicalSun a întrebat:

Voi ati primi un copil urat, cu ochelari si aparat dentar(mentionez ca nu fac parte din aceasta categorie), cu cosuri si scund, numit de alti colegi TOCILARI, in grupul vostru?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Bineinteles ca dahee hee
Si i-as face o transformare de stil si de look daca vreabig grin
La ce-s buni prietenii pana la urmahee hee

28 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Cred ca pui mai mult pe aspectul fizic.
Daca are ochelari. nu e vina lui! Are probleme cu ochii, asta e.
Aparatul dentar, doamne fereste! Cum sa fie urat? Sa ii comparati dintii vostrii cu ai lui peste cativa ani. Aparatul dentar este foarte bun, iti face dantura mai frumoasa! Sa vedeti voi peste cativa ani cine are dantura mai frumoasa. Este foarte bine ca ii pasa de asa ceva, unii sunt cu dintii cariati si galbeni, strambi si unii chiar fara dinti! Este un lucru normal...
Cosurile. De ce nu il luati in grupul vostru si il ajutati. dar in asa fel incat el sa nu se simta jignit.
Tocilar. ei bine. cum vrei sa fie? Ca voi, prosti si smecheri?
Daca e tocilar va ajunge ceva in viata. daca esti destept, sau inveti, inseamna ca esti tocilar? Si poate doar unii il numesc tocilar si nu toti!
Daca cineva ar posta o astfel de intrebare despre tine.; te`ai simti bine? Nu cred, te`ai simti jignita si pe dinafara. Daca voi nu il acceptati sunteti niste... nesimtiti rasfatati cu fite.
Oricum o persoana cu capul pe umeri si,, simtita'' va fi prieten/a cu el. Daca voi nu il acceptati asa, o sa va para rau mai tarziu cand o sa fiti mai mari si o sa intelegeti... o sa va para rau ca ati pierdut un asemenea prieten, inteligent si care ii pasa de sine. Voi nu trebuie sa il jigniti... el va facut ceva? Nu toti suntem ca ceilalti. unii suntem mai,, unici''. Fiecare este un OM!

| JustMe a răspuns:

Daca e de treaba si ma inteleg cu el, da. Da daca se comporta ca un tocilar, sta toata ziua in casa si invata si eventual incepe o povestrire despre jocuri video, NO WAY!

| Psihoyounger a răspuns:

Bineînţeles. Adesea mă întreb de ce unele persoane( majoritatea) consideră că o persoană cu ochelari şi aparat dentar, coşuri etc.(urât nu, pentru că sunt împotriva celor care se consideră fotomodele şi îşi rezervă dreptul de a-i face pe ceilalţi urâţi)nu se poate integra într-un grup. Auzeam pe cineva zicând: "Tocilarii cu tocilarii şi şmecherii cu şmecherii". Să fim serioşi... oricui îi este uşor să râdă de o persoană(nu spun tocilară pentru că sincer să fiu, sunt convins că mai mult de 90% din cei care folosesc acest termen nici măcar nu ştiu ce înseamnă cu adevarat) dar de asemenea vor merge fără a sta pe gânduri pentru a-i cere ajutorul. La teme, la teste etc. Dar aici au şi ei o parte de vină pentru că le permit celorlalţi să-i folosească. Cred că această idee cu "tocilarul cu ochelari mari, aparat dentar şi pistrui" a fost preluat din filmele americane. În concluzie, DA! L-aş accepta fără probleme într-un grup.

Psihoyounger

| Antrax a răspuns:

Daca e de gasca

| inna a răspuns:

Cat de imatur sa fii sa pui o astfel de intrebare?

| juniper a răspuns:

Desigur, ce vina are el ca are niste defecte, dar se pot repara, desi am ochelari si aparat, nu sunt scunda, invat bine si sunt buna la sport, desi nu prea avem noi gasti din astea la noi in clasa.

| myha a răspuns:

Cosuri are toata lumeahappy. Doar este la pubertatehappy
Eu chiar l-as primi
Si eu am ochelari.si pe prietenii mei nu ii deranjeaza deloc.
Deci, in concluzie da. Nimeni nu trebuie sa discrimineze pe nimeni.

| laura23 a răspuns:

Ma intreb cata minte poti sa ai ca sa pui o asemenea intrebare. Daca tu ai fi un copil urat, cu ochelarisi aparat dentar si nu ai fi integrat intr-un grup cum te-ai simti? Iti spun eu ca nu prea bine. Si gandeste-te ca poate nici tu nu esti perfecta!

| Puiutz a răspuns:

Pai da ce are?raised eyebrows
Daca e de treaba si ne intelegem cu elhappy.
El nu e de vina daca are ochelari sau aparant dentar.
Ba chiar as incerca cu prietenii mei sa-l ajutam sa scape de cosuri sa-i dam niste sfaturi si sa-l facem mai dragut. Poate chiar o frizura mai tare, sau orice altceva.
Si oricum conteaza mai mult caracterul!
Poate el sa arate bine ca ne dam pe spate, dar cand deschide gura sa ramanem afislaughing)...Asa mai bine nutongue

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Ce are a face? Daca e inteligent dar nu arata bine inseamna ca n-o sa aiba ever prieteni?!

| broscutsaaa a răspuns:

Nota 10 pentru toti cei de mai sus...
De ce sa fii prietena cu un smecher, cu cercel in spranceana, pierce in limba... freza de sezon smug ochelari de soare in casa rolling eyes. care cand deschide gura il auzi ca nu stie sa faca un acord, pe deasupra mai face si o cacofonie nevoie mare.
Sau cu o "miss" care are dimensiunile 90-60-90, frumoasa, care se da foarte inteligenta, si cand auzi cum injura oh go on te convingi de coeficientul ei de inteligenta.
Mai bine stai cu aceasta persoana care e "tocilara" cum considera unii, dar macar stii ca poti avea incredere, si stii ca daca ai nevoie de ajutor te va ajuta fara sa se mai gandeasca.
Nu mai fiti asa egoisti, superficiali, FALSI.
Toti suntem oameni, toti suntem egali.winking

| Bia:X a răspuns:

Da normalhappy

ce daca are ochelari, cosuri, aparat dentar etc... as incerca sa il ajut sa se schimbe putin macar fizichappy asta daca vrea normal daca nu vrea e bine si asahappy

| mcrenma a răspuns:

Da. De ce nu? Nu trebuie sa ne luam dupa infatisare. E tot un om, la fel ca tine si ceilalti. In ciuda infatisarii sale iti poate fii un bun prieten si poate te va ajuta, in ciuda asteptarilor tale. Iar ideea cu "tocilar" pica. Daca omul este destept ar trebui sa il apreciati nu sa il respingeti. Poate ca el va ajunge cine stie ce director si voi maturand cine stie pe unde. (Nu am vrut sa jignesc). Dar daca ai fii tu in locul lui cum te-ai simtii? Exclusa?

| LuS[z] a răspuns:

Doar esti lady gaga cum sa arati asa?laughing
Sa stii ca prietenia unei persoane nu depinde de felul cum arata daca crezi ca e de incredere si ai fi in stare sa nu te iei de el toata ziua doar pentru ca arata asa cum arata ar trebui sa ii acorzi o sansa.Cine stie poate se dovedeste a fi un prieten bun.Asa ca sfatul meu e sa nu te mai iei dupa infatisarea unui om cand ai vrea sa ii stii unele calitai morale

| Ana_6509 a răspuns:

Da! Chiar nu ma intereseaza aspectul fizic si parerile altora.

| andreea7520 a răspuns:

Şi eu am aparat dentar dragă şi sincer nu-mi vine să cred cum pot pune unii întrebări de genu`, nu am coşuri, nu sunt urâtă, nu port ochelari şi nici nu sunt tocilară dar recunosc că dacă aş auzi că zice cineva aşa ceva despre mine m-aş simţi îngrozitor! Cum te-ai simţi tu dacă ai avea problemele lui şi cineva ar pune o întrebare ca asta?! Eşti falsă, foarte falsăhee hee

| Kate21 a răspuns:

Depinde de caracter.de exemplu la noi in clasa sunt niste urati (nu au ochelari sau aparat dentar) si nu ii suporta nimeni pentru ca sunt rai si nu stiu decat sa se laude si mai sunt alti urati care sunt foarte apreciati.
Ai prins ideea.

Răspuns utilizator avertizat
| IuliaAle a răspuns:

Daca nu, inseamna ca esti o persoana usor superficiala, care traieste intr'o lume ''de plastic''. Interiorul unui om conteaza mult mai mult decat orice ambalaj. Imagineaza'ti cum se simte el. In plus, la 13 sau 14 ani nu arata cum va arata pe la 19, probabil se va schimba... Mai cugeta si tu! Deschide'ti sufletul! Tin sa precizez ca si eu aratam asa, si daca ma vezi acum.laughing. Vrei sa-ti dovedesc? Lasa'mi mesaj cu idul.

| TropicalSun explică:

Eu nu ma refeream ca nu la-si primi eu, ci ca el ar fi in situatia mea, el este in situatia mea, pentru ca eu nu...sad

| Psycho a răspuns:

Daca e de treaba, de ce nu? raised eyebrows oare cand o sa-si dea lumea seama ca aspectul nu conteaza? rolling eyes

| LOADING █████████99% a răspuns:

Scuza-ma ca iti zic dar esti foarte nesimtita

pune-te in locul lui, cum te-ai simti? presupun ca te-ai simti prost.
inainte sa judeci oamenii uitete mai intai la tine(si nu ma refer la aspect fizic)ma refer la aspectul interior, adica mi se pare cam...

oricum, sa stii ca daca erai in locul lui probabil ajungeai acasa plangand si te simteai ca o mizerie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ye-ai gandit vreodata ca multi isi pun intrebarea asta despre tine, daca sa te primeasca sau nu in grup? confused
Un tocilar, asa cum il numesti tu, este probabil malt mai cu,, capu pe umeri`` ca voi, si v-ar strica conturulwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sa zic ca ma regasesc un pic in asta pentru ca am avut cosuri dar am scapat de ele, am aparat dentar dar il port acasa deci happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ar fi "Genul meu" sa zic asa, adica tipul de persoana cu care am lucruri in comun, prietenos si sociabil, de ce nu? Nu vad ce legatura are aspectul fizic cu personalitatea, tu iti alegi prietenii in functie de aspectul fizic?thinking

Sa fi iubita`!:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineinteles ca ar fi binevenit big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti chiar nesimtita...

| Diana1417 a răspuns:

No stiu...depinde de personalitatea acelei persoane... dar cred ca nu as primi in grupul meu asa specimenebig grin