| anonim_4396 a întrebat:

De ce copii cu ochelari si cu aparat dentar sunt catalogati tocilari?
Eu port ochelari(nu am aparat dentar si sunt frumusica, DELOC urata)dar colegii de clasa, rai precum sunt, imi spun "tocilara". De ce? pentru ca invat bine? DE CE copii care invata bine sunt catalogati tocilari? SI DE CE nu sunt primiti in vreun grup?

9 răspunsuri:
| juniper a răspuns:

Pentru ca sunt invidiosi, inveti bine, eu port ochelari si aparat dentar si ei nu-mi zic asa, noi suntem uniti, tocilar sunt cei care invata pe din afara si uita a doua zi, nu pentru ca poarta ochelari si aparat dentar, daca nu esti "tocilar" si inveti bine vei avea numai de castigat.

| M.madallina a răspuns:

Hei, nu te supara! si eu port ochelari si un baiat mi-a zis ca sunt draguta iar altul a vrut sa fiu prietena lui.pe mine nu ma cicaleste nimeni, am foarte multi prieteni si ma plac asa cum sunt!

| sy46 a răspuns:

Dupa parerea mea, sunt 2 principii: inveti toata ziua sa stai linistit a doua zi, si sa termini scoala cu bine, cu note mari, etc. sau, inveti atat si atunci cand e nevoie si CE e nevoie, termini scoala in final CA TOTI CEILALTI. Rezultatul la prima: mai tarziu iti dai seama ca de fapt n-ai realizat nimic, mai urat spus tot prost mori, dar si cu timp pierdut. A doua: multumit ca ai terminat scoala, ai prins esentialu, si pe langa ti-ai trait copilaria (asta nu inseamna sa stai in casa la pc, ci de exemplu sa faci un sport, o activitate)si ai un avantaj in fata celorlalti in finalhappy Eu zic ca destul de mare. Tocilar esti considerat atunci cand inveti absolut orice, si ce e nevoie si ce nu, cand nu te poti exprima tu, cu cuvintele tale, si atunci memorezi tot. Poate un om sa fie cat de frumos, daca nu are personalitate, curaj, sabuinta. Tu trebuie sa fii inteligenta in viata, nu desteapta la scoala.In final, raspunsul la intrebarea ta: esti catalogata drept tocilara ca inveti probabil pe de rost absolut orice, la toate materiile, toate lectiile.

| Majj a răspuns:

Pentru ca ceilalti sunt cateodata invidiosi, uite pentru faptul ca esti frumusica si ca inveti bine. Invata(pentru ca asta te va ajuta ENORM in viitor) si lasa-i in pace, pentru ca sunt prosti si imaturi. O sa razi de ei mai incolo. happy

| denisaalexandru01 a răspuns:

Pai sti cu sunt copii rai.Sa sti ca eu am purtat aparat dentar si nu a fost chiar atat de rau, vreau sa spun ca prieteni mei nu au ras de mine sau colegi sa imi spuna tocilara sau in alt fel. bine la inceput li s-au parut lor ceva mai. dar s-au obisnuit cu mine, si daca porti ochelari asta nu inseamna ca trebuie sa rada de tine(iar daca potri ochelari nu inseamna ca esti urata) pentru ca si ar putea purta, si stai linistita nu ii lua in seama! Sti cand un prost spune o prostie altul o sustine si tot asa.Nu stiu dar sper sa t ajute cumva rasp meu. t pup

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Grupuri iti trebuie tie crede-ma tu invata nu ii baga in seama ochelarii nu inseamna nimic rau ci doar o problema genetica daca ti-ai permite sa iti iei lentile ai putea rezolva problema. daca nu invata si mai incolo o sa poti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din invidie si teribilism.fii linistita, ei stiu ca esti superioara, si de aia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu sunt de vina ochelarii ci tu.
Incearca sa te integrezi fara sa te gandesti ca ai ochelari.
CHiar nu conteazaraised eyebrowsSINCER esti prima pe care o aud zicand asta
Eu am aparat denatr.
asa si?raised eyebrows mie'mi plc ca e colorat inca rad mai mult

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va multumesc pentru toate raspunsurile pe care mi le-ati dat.Toti aveti dreptate si va sunt recunoscatoare! va dau multi pupikutzi!