| Clementine a întrebat:

O fata a postat pe facebook o fotografie cu o prietena de-a mea, in care impreuna cu altii aduc multe jigniri la adresa prietenelei mele. Am raportat fotografia dupa facebook-ul meu si au mai raportat inca doua persoane. In continuare ce este de facut?

6 răspunsuri:
| 4ndr33y a răspuns:

Contacteaza-i parintii si spune-le ce face fata lor sa vezi cum dispare poza ca prin minune. Asta e, cand parintii nu sunt in stare sa-si educe copiii, trebuie trasi de maneca.

| DieBitch a răspuns:

De asteptat... oricum in majoritatea cazurilor, raportul nu este luat in seama...

| popeasca a răspuns:

Ai facut tot ce puteai sa faci, acum nu ramane decat sa vezi decizia celor de la Facebook. Dureaza un pic, iti dai seama ca au multe raportari de rezolvat. Daca vezi ca poza nu e stearsa, ii poti contacta pe cei de la Facebook.

| Misshaa a răspuns:

Poti bloca persoanele!

| XchokockX a răspuns:

Buna. Va trebui sa raportati inca vreo 200 de oameni pentru a se sterge. Sau vorbeste cu fata aceea sa stearga poza. Funda?

| fourteenapril94 a răspuns:

Sa-i spui acelei persoane sa stearga fotografia de pe facebook sau poti tu si alte persoane sa postati despre prietena ta ceva frumos, mai multe comentarii, sa se simta ceilalti ofensati.;-) Alta solutie nu ar fi.