| PiouelPol a întrebat:

Peste fix 3 saptamani voi pleca la Cluj la Untold ca voluntar.Si am o mica problema in momentul de fata:nu am unde sa stau.Am incercat sa gasesc persoane care m-ar putea primi in gazda in perioada 26 iulie-5, 6 sau 7 august in functie de cat mai e dupa festival nevoie de mine.Si as prefera sa nu platesc, nu ca am probleme cu banii sau ceva, dar platesc oricum destul cu transportul si nu ma duc acolo sa ma distrez.Am nevoie doar de un loc unde sa dorm si sa imi pot face un dus...in rest o sa fiu la treaba.Intrebarea mea e daca as avea sanse sa gasesc cazare gratis in perioada aia sau daca ar fi mai bine sa incerc sa caut undeva unde trebuie sa scot si ceva bani?

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La cât costă chiria în Cluj în perioada asta, sigur o să te țină cineva gratis 2 săptămâni

| PiouelPol explică (pentru anonim_4396):

Pile cunostinte si relatiiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru PiouelPol):

Păi atunci de ce întrebi aicilaughing)))))))

| eckblume a răspuns:

Mergi la caminele de studenti din Cluj si vezi daca te pot caza pentru perioada aceea. Vei plati, desigur. Cauta pe internet cat costa o zi, sa ai idee cat platesti. Daca esti voluntar ar trebui sa ai si cazare, nu stiu ce sa zic. Poate mai gasesti voluntari ca tine si te intelegi cu ei.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

În acea perioadă nu găsești cazare gratis în Cluj. Și la cazările din privat le crește prețul enorm. Să îți inchipui cum se să vină o năvală de 50000 de turiști de o dată.
Ca să găsești, să reții din timp.
Dar încearcă pe https://www.airbnb.com.
Și să rezervi din timp, de acum, că sunt și alții ca tine, și imediat nu mai găsești nimic.

Bula
| Bula a răspuns:

In Cluj, locuri de cazare nu mai gasesti pe perioada Untold inca de la inceputul verii.
Singura ta sansa ar fi sa iei legatura cu organizatorii, poate s-a gandit cineva si la voluntarii care n-au cazare.

| anonimg a răspuns:

Eu n-aș da drumul acasă la nimeni până nu vor face curățenie.
Cum să se ducă unii să facă curățenie după cei care se distrează? Și mai ales să fie și voluntari!?

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Cazare? La Untold? Acum? Poate-n gara, pe banca, daca nu-s luate si alea pe 200 euro/noapte...

| PiouelPol explică (pentru Bula):

Am intrebat si au zis ca le pare rau dar nu au nimic pentru voluntari laughing)))
Si ca spera sa le dau vesti bune

Bula
| Bula a răspuns (pentru PiouelPol):

In acest caz, mai poti dormi cu... boschetarii. big grin

| deeeaqq a răspuns:

0 șanse să găsești gratis cazare.