| anonim_4396 a întrebat:

Prin luna Mai o să merg într-o excursie la Bucureşti, timp de 4 zile, şi nu ştiu ce să îmi pun în bagaj! Vă rog ajutați-mă!

Ce ar trebui să îmi pun în bagaj?
Vreau o listă cât mai complexă!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| AlexCristi97 a răspuns:

Trebuie sa iti iei un bagaj cat de cat mare astfel incat sa iti incapa tot ce vrei sa iei. Eu merg in excursii cu un rucsac.
Haine: Vreo 3 perechi de chiloti, 4 de sosete, 3-4 tricouri, o pereche de blugi, daca mergeti si la piscina ceva costum de baie, Niste papuci de schimb poate (in cazul in care ti se uda ai tai). Astea pe langa ce ai pe tine. Trebuie sa vezi cam care e situatia meteo in zilele alea sa te pregatesc adecvat de soare sau ploaie.
Incarcator pentru telefon, casti ai putea sa iti mai iei, ceva cu care sa iti mai ocupi timpul pe autocar daca ai drum lung (gen o carte sau un joc sa il joci cu cineva).
"Ingrijire personala": Gel de dus/sapun/sampon, periuta de dinti, alte chestii de care crezi ca ai nevoie...
Ar fi bine sa mai ai un ghiozdan mic ca in cazul in care te plimbi toata ziua prin oras sa poti cara acolo un hanorac sau o sticla cu apa. La fel, pe drum poti sa iti iei in ghiozdan niste sand-wich-uri, o sticla de apa, snaksuri (dar nu chestii care miros tare). Daca mergi cu autocarul, sa vezi sa nu ai greata de drum. Daca ai, nu manca alimente, eventual ia cu tine o lamaie care cica taie greata.
Buletinul si carnetul de elev sunt importante iar!
Sa te asiguri ca ai bani pentru mancare in toate zilele si sa fii atent sa nu dai banii pe prostii.
Sper ca nu am uitat prea multe, te mai gandesti si tu.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Iei o foaie de hartie si-ti notezi timp de 5 zile absolut tot ce folosesti.
Cand iti faci bagajul, iti iei din lista minimul necesar, sa nu cari prea multe dupa tine.

| anonimg a răspuns:

Https://extravita.ro/......de-cabina/
Fara pantofi cu toc. Urmareste videoclipul din link-ul care ti l-am dat.