| Ellaa98 a întrebat:

Puteti sa imi spuneti si mie ce zodie sunt in zodiacul chinezesc? Sunt taur ( m-am nascut in 1998 ).[Dau funda.:X]

Răspuns Câştigător
| Kassandra1408 a răspuns:

Tigrisor laughing Eu sunt Maimutiza.

Reprezentantul acestui an este impetuos, energic, bataios, impulsiv, un luptator prin excelnta. Norocul este mereu de partea sa. In plan intelectual, da dovada de o imaginatie bogata, o inteligenta sclipitoare si un curaj fara limite. Logica sa este mai slaba, el bazandu-se mai mult pe instinct. Este foarte agitat, risipitor, deloc calculat si chibzuit, deloc sau rabdator. Din graba poate distruge tot ceea ce a creat. Este sincer si direct, cu o gandire liberala si un mod foarte liber de exprimare. Este un independent, isi croieste propriul drum in viata si respecta numai propriile reguli. Este in stare de orice – inclusiv de conflict si cearta – pentru a-si impune propriile puncte de vedere. In plan relational, e prietenos, simpatic, sociabil, ii place sa arate bine si sa se puna intr-o lumina buna. Este stimat si apreciat de cei din jur, pentru ca degaja o forta imposibil de trecut cu vederea, deci se impune prin forta pe care o inspira. Inn plan afectiv ofera iubire cu multa generozitate si cu multa pasiune, dar pretinde aceleasi sentimente, care, daca ii sunt inselate, se transforma in razbunare fara mila. Este foarte gelos si posesiv.

12 răspunsuri:
| Smile94 a răspuns:

Tigru
Zodia Tigru din zodiacul chinezesc

Tigrul are o nestavilita pofta de viata si nu-i lipsesc mijloacele pentru a-si face parte. Averile îl lasa rece, dar se da în vânt dupa aventuri care îi pun puterile la încercare. Nimic nu îi poate sta în cale, nici situatiile neprevazute, nici pericolul.

Tigrul ia hotarâri în functie de impulsul de moment, ascultând mai mult glasul inimii decât pe cel al ratiunii. Entuziasmul sau neînfricat îi mobilizeaza pe cei din jur. Oamenii sunt gata sa-l urmeze pâna la capatul pamântului, numai ca sa fie partasi parte la visurile si proiectele lui ambitioase, prin care urmareste în primul rând sa evadeze din monotonia vietii de zi cu zi.

Aceasta extravaganta merge mâna în mâna cu nevoia Tigrului de a comanda: îi place sa fie ascultat fara crâcnire. Cei care îndraznesc sa-i conteste autoritatea ar face bine sa se pazeasca: risca sa încaseze zgârieturi urâte.

Excesiv în toate, comportamentul Tigrului tradeaza forta emotiilor ce îl anima: pasiunea si înversunarea fac parte din viata lui de zi cu zi. Când cineva încearca sa îl vâre în cusca, înnebuneste de furie si ragetele lui vor fi asurzitoare!

Aventurier neobosit, Tigrul îsi construieste viata din întâmplarile si ocaziile care i se ivesc, profitând de fiecare sansa cu o îndrazneala aproape inconstienta. Din acest motiv, este imprevizibil si nu prea reuseste sa îi faca pe cei din jur sa se simta în siguranta

| lovem3 a răspuns:

Esti tigru

uite pentru a afla mai multe despre zodia ta

http://www.dsclex.ro/astrolog/zodiac/chinezesc/chinezesc.htm

| Raluka98 a răspuns:

Esti tigru, afli mai multe pe www.eastrolog.ro/zodiac-chinezesc/calendar-chinezesc/php
Funda, te rog

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Zodiac Chinezesc

Tigru

Tigru (Zodiac chinezesc) - caracteristici generale

Reprezentantul acestui an este impetuos, energic, bataios, impulsiv, un luptator prin excelnta. Norocul este mereu de partea sa. In plan intelectual, da dovada de o imaginatie bogata, o inteligenta sclipitoare si un curaj fara limite. Logica sa este mai slaba, el bazandu-se mai mult pe instinct. Este foarte agitat, risipitor, deloc calculat si chibzuit, deloc sau rabdator. Din graba poate distruge tot ceea ce a creat. Este sincer si direct, cu o gandire liberala si un mod foarte liber de exprimare. Este un independent, isi croieste propriul drum in viata si respecta numai propriile reguli. Este in stare de orice – inclusiv de conflict si cearta – pentru a-si impune propriile puncte de vedere. In plan relational, e prietenos, simpatic, sociabil, ii place sa arate bine si sa se puna intr-o lumina buna. Este stimat si apreciat de cei din jur, pentru ca degaja o forta imposibil de trecut cu vederea, deci se impune prin forta pe care o inspira. Inn plan afectiv ofera iubire cu multa generozitate si cu multa pasiune, dar pretinde aceleasi sentimente, care, daca ii sunt inselate, se transforma in razbunare fara mila. Este foarte gelos si posesiv.

Barbatul tigru merge intotdeauna pana la capat in tot ceea ce intreprinde. Pune mult suflet in tot ceea ce face si nu suporta jumatatile de masura. Ii place sa iasa in evidenta, sa conduca, sa fie in centrul atentiei oriunde s-ar afla. Nu suporta nici un fel de constrangere, nu-i place sa i se dea ordine sau sa i se spuna cum sa procedeze pentru a-si indeplini sarcinile. Are mult sange rece, este incisiv, agresiv, risca enorm. Pentru asta este respectat si admirat multora le inspira teama. Este totusi iubit de cei cu care vine in contact si foarte simpatizat, pentru ca este cultivat, manierat si da dovada de mult rafinament. Viata sa afectiva nu este deloc complicata. Desi este plin de senzualitate si este capabil de emotii puternice, nu are prea multa rabdare cu femeile. O partenera care-l sufoca cu iubirea sa devina enervanta, obositoare, si acest lucru poate conduce in curand la degradarea relatiei. Are multa fantezie sexuala si este foarte rafinat in comportament. Stie sa rasfete o femeie, oferindu-i cadouri costisitoare si intotdeauna de cea mai buna calitate.

Femeia tigru are o fire incantatoare si oricine o indrageste la prima vedere. Este o fire moderna, libertina in principii si in actiuni, preocupata foarte mult de aspectul ei fizic. Se ingrijeste de corpul ei, face gimnastica, masaj sau tine regim atunci cand se ingrasa. Petrece mult timp in fata oglinzii, pentru a se machia sau a se coafa. Preocupare ei majora insa raman hainele. Este femeia care se vaita permanent ca nu are cu ce sa se imbrace, desi garderoba ei este plina. Permanent isi face placere sa aiba haine noi, desi le pastreaza si pe cele vechi, chiar daca nu le mai imbraca niciodata. De asemenea, ii plac parfumurile, intotdeauna cele scumpe si de cea mai buna calitate. In ceea ce privaste viata ei amoroasa, este o femeie care nu face excese sau abuzuri. Este linistita si transmite si partenerului ei aceeasi stare, creandu-i un confort deosebit. Are un erotism echilibrat, fara excese. Isi exteriorizeaza sentimentele numai atunci cand trebuie si crede ca este cazul. Fidela partenerului ei, va face totul sa-l multumeasca.

COMPATIBILITATE: Are relatii bune cu cei nascuti in anul Calului (1918, 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002) si Dragonului (1916, 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000). Cu cei nascuti in anul Cainelui (1922, 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006) este intr-o perpetua rivalitate, iar relatiile cu repezentantii celrolalte zodii sunt dificile.

| alexooox a răspuns:

Tigru big grin

| MacMac3 a răspuns:

Trebuie sa spui exact data [ziua, luna, anul] + ora nasterii xD.

| BeBeLuSa11 a răspuns:

Pai tu in zodiacul chinezesc esti tigruwinking

| Rocsaanna a răspuns:

Esti tigru ca si mine tongue

| murgumaria85 a răspuns:

Depinde de luna in care te-ai nascut, aici gasesti raspunsul la intrebarea ta : http://www.eastrolog.ro/zodiac-chinezesc/

| Allexia4 a răspuns:

Buna Ella. Anul acesta 2011 in zodiacul chinezesc esti Tigru.