| CranK71 a întrebat:

Ce credeti ca se va intampla in continuare in naruto manga? cum credeti ca se va desfasura serialul in continuare?

2 răspunsuri:
| Sean a răspuns:

BIG SPOILER, pentru cei care nu au citit manga:

Pentru inceput cred ca Minato ii va salba pe Sasuke si Naruto, apoi vom avea intr-un plan lupta dintre Madara si Hashirama, in celalat plan, cred ca Minato sau Sarutobi vor folosi Shiki Fuujin (Sigiliul demonului mort), pentru al sigila pe Obito sau macar ai micsora puterea, asta ar fi primul gand, o a doua idee ar fi axata pe vorbele lui Naruto, care il vor face pe Obito sa revina din starea de nebunie in care se afla si astfel va folosi Rinne Tensei pentru a invia pe cei morti in razboi, gen Pain cu Konoha, dar pe plan exstins, oricum ar fi singuri care il pot opri pe Obito acum sunt Minato si Naruto, nu il vad pe Sasuke facand ceva sau pe vreun alt Kage, fie el Hashirama sau Tobirama. Sa nu uitam totusi de Orochimaru, cred ca nu se duce direct pe campul de lupta, si va veni cu o surpriza, in persoana vechiului sau prieten Jiraya sau un alt lucru pe care l-a descoperit in timpul cercetarilor sale, oricum cred ca va avea un rol major in acest razboi, nu este genul care sa nu aiba ceva in minte, totusi nu este un ninja idiot, este un ninja genial.

| CranK71 explică (pentru Sean):

Eu cred ca madara cand a spus ca va scoate asul din maneca vrea sa il invie pe eremitul celor 6 cai si nu il va putea controla. asfel eremitul va veni de partea binelui si ca toate bestiile cu cozi vor iesi din obito si vor intra in naruto cu ajutorul eremitului (pentru ca am vazut si o poza intr-un capitol (nu mai stiu care) din manga in care naruto apare inconjurat de chakra tuturor bestiilor cu cozi)