| doru1ilie1 a întrebat:

Buna seara La Focusat daca ai modul ci poți utiliza cu. cartela de la decodor care al ai deja sau trebui să-l eu cu tot cu, cartela acel modul CI?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Adica tu vrei sa spui ca ai decodorul de la ei focus sat, poti folosii cartela care ti au dat o ei dar cu conditia ca aceasta cartela sa fie activa, adica sa platesti abonamentul, daca l ai platit este ok, posibil s-a ars decodorul care il aveai de la ei si ai cumparat tu alt decodor acelasi model, eu asta am inteles din intrebarea ta.

| 4ndr33y a răspuns:

Chiar am incercat sa iti raspund dar nu inteleg intrebarea.
Vrei sa folosesti cartela de decodorul Focusat in TV?
Modului CI e una iar cartela e alta, ele se imperecheaza si se introduc in interfata comuna PCMCIA (cititorul CI) din TV. Daca nu ai un modul CI imperecheat cu cartela Focusat si Tuner DVB-S la TV, nu merge.