| Ionel_Floryn_1998 a întrebat:

Am o antena satelit si un decodor fara cartela, am auzit ca poti prinde canale gratis doar cu ajutorul unei banane pe care o conectezi la decodor iar decodorul la tv printr-o mufa scart! la mine nu merge, imi poate explica cineva cum functiona?!

2 răspunsuri:
| Brotacelu a răspuns:

fixezi antena [oala] pe satelitul la care e setat decodorul sa mearga, alimentezi decodoru, scart pana la tv si cred ca o sa iti mearga cateva posturi...7-8 posturi!

| Blue_Cristian_1990 a răspuns:

Baga-i banana in cur cui te-a mintit. Alea sunt facute sa mearga numai cu cartela, altfel nu pornesc. Pe cartela te conectezi la satelit cu numele si adresa ta.
Nu-i problema Tvr1 si Antena1 cu furculita gratis. Bagi banana in televizor iar la capatul celalalt al cablului legi o furculita. Dup-aia misca-te prin casa pana prinzi semnal.