| lizzy01 a întrebat:

spuneti-mi si mie niste idei pentru o compunere cu titlul An awful day (o zi groaznica)... funda

Răspuns Câştigător
| IGM a răspuns:

Poti scrie asa, am avut o zi proasta deoarece:am luat note proaste,mi-a murit (pisica, cainele) sau ambele; m-am certat cu cea mai buna prietena din cauza baiatului care imi place; parintii m-au certat din cauza notelor proaste; l-am intrebat pe colegul de banca daca are un pix in plus, iar profa de romana m-a pus sa scriu un eseu de 3000 de cuvinte pentru ca am vorbit in timpul orei; colegii mi-au facut o farsa''au pus deasupra usii o galeata plina cu apa, iar cand am intrat in clasa galeata mi-a cazut in cap, ect. Sper ca te-am ajutat.

1 răspuns:
| blueangel99 a răspuns:

Păi poţi să descri cea mai groaznică zi pe care ai avut-o. De exemplu, când ţi-a murit cineva drag sau alte d-astea.
Pa, pa!