| alynutza a întrebat:

Bunabatting eyelashesstie cineva cum pot gasi o persoana numai dupa nume? gen evidentza populatiei? un program unde pot vedea toate pers dintr-un oras? mersi mult cine ma ajuta are funda...big grin

Răspuns Câştigător
| Elle2117 a răspuns:

O carte de telefon.Pagini aurii mai pe scurt. Daca ii stii tot numele poti sa ii afli fixul.

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista asa ceva, ar incalca prevederile Legii nr. 677/2001 privind protectia datelor cu caracter personal. Numai bine!

| alessia5158 a răspuns:

In ideea ca, te intereseaza intr-adevar sa gasesti o anume persoana intr-o localitate, cu conditia ca aceasta sa aiba telefon in retelele Romtelecom, RDS, UPC, mobile poti cauta aici http://abonati.ro/

Răspuns utilizator avertizat
| °º•●-♫-aLЭxeL-♫-●•º° a răspuns:

Exista asa ceva am fost eu la politie ca mi se furase telefonul (Nokia n97) si a intrat pe un site si a skris numele unui baiat si mi-a zis la el l-am gasit si imi skria acolo tot despre el deci sigur exista dar nu il poate folosi ori si cine trebuia sa il memorez siteulcrying((dar cred ca avea o protectzie ceva:-

| Biby a răspuns:

Nu cred ca exista asa ceva, pentru ca ai incalca legea si ai incalca intimitatea cuiva.Deci nu este bine.Gandeste-te si tu daca ar exista un astfel de program si persoanele te-ar suna zilnic sau ar veni la tine acasa cum te-ai simti? Dar exista alte programe de mess unde poti sa-ti faci prieteni sunt acolo mai multe id-uri si alegi care vrei sa-ti fie prieten si il adaugi in lista ta cam asa:http://www.imvisible.info/ (aici m-am cautat pe mine sa vad daca merge saitul) imi pare rau dar nu gasisem chiar saitul pe care ti-l descrisesem.:(

| brosu a răspuns:

Există asemenea baze de date dar nu sunt publice.
Unul dintre programe este Access sau programe mai personalizate, tocmai pentru a nu fi accesate din exterior.

| Robert5678 a răspuns:

Pai tu crezi ca asa poti gasi orice program?

Gandeste-te doar, tie ti-ar placea daca cineva te-ar putea gasi unde esti si ce faci printr-un program?

Nu, nu prea cred.De aceea probabil aceste programe sunt ilegale si cel mai sigur nici nu o sa gasesti unul.Iti incalca intimitatea.

| wykyal a răspuns:

Oana are dreptate dar mai poti si separat pe hi5, facebook, neogen si eu am cautat tot asa dar google nu a ti da chiar din prima raspuns(cum a fost an cazul meu)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu il am

| oana_2556 a răspuns:

Au dreptate cei care ti-au raspuns, insa mai exista solutii, incearca sa bagi numele in google si daca persoana respectiva are vreun cont pe un site iti apare poze si alte detalii(poti da cautare avansata in facebook)asta este singura solutie... sper sa-ti fei de ajutorhappy