| DuddăBântuită a întrebat:

Stiti de aceea"magie neagra". de ex : wicca. ( pentru cei ce nu cred in paranormal, va rog sa faceti liniste ). Cine ma poate ajuta sa ii fac niste vraji negre cuiva? ( fara misto acum ) Multumesc, chiar am nevoie!

11 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Te va domina dracul. daca faci magie neagra! Esti dispusa?

| BlackMetalIsMyLife a răspuns:

Poate stie ema laughing smug

| Wehrmacht a răspuns:

Pe cat punem pariu ca dupa o saptamana pui alta intrebare care sunt cam asa: ajut-o, nu stiu ce sa ma fac, noaptea aud zgomote ciudate prin casa...si alte chestii ciudate?

| Melyssuka a răspuns:

Interesant.Si pe mine m-ar interesa aceasta chestie.puppy dog eyes.

| ADI86 a răspuns:

Te-ai uitat la prea multe filme despre wicca si despre blesteme de moarte si de boala. asta inseamna daca nu stiai. Oricum, asta este o presupunere a oamenilor bolnavi psihic, boala de care greu scapi cu tratament specializat. Nu exista vraji, magie si alte trucuri. Oricum, mult succes! sper sa te vindeci, cat inca stii ca TPU este un site pentru a-ti rezolva niste probleme si nu pentru a ti le crea.winking

| marwitch a răspuns:

Wicca inseamna magie alba, nu neagra. Cei ce practica magia neagra insulta pe toata lumea, oameni normali sau wiccani, si ar trebui pedepsiti. Ei folosesc puterea data de catre Divin in alte scopuri. Nu te du la ei! Au sufletul murdar. Eu practice magia alba si, nici sa-mi faci orice mi-ai face, nu m-as duce la cea neagra. E un abuz de putere, o anomalie! Odata, cand de abia aveam cateva luni experienta in ale magiei, o cunostinta m-a insultat si mi-a afectat viata(nefiind vrajitoare). Cand am descoperit ca ea era de vina, proasta cum eram pe atunci, binenteles ca am blestemat-o. Nu e vorba, a suferit individa sufficient, doar ca eu am suferit mult mai mult. Nimic n-a mai mers, nici macar magia alba. Deabia cu ajutorul mentorelei mele, si dupa multe luni de binecuvantari, abtineri si incercari grele, mi-a revenit puterea de la Zeita si pana azi, inca mai am ghinion in numite zile datorita tampeniei mele. Asa ca te rog eu, nu apela la Magia Neagra. Foloseste Wicca, magia binelui. Dar nu blestemele!

| Fcd_Acab_Dani_1994 a răspuns (pentru marwitch):

Fa-mi si mie o magiewinking DISPARI!

| Candace a răspuns:

Las-o balta. sincer. odata ce te-ai aliat cu satana nu cred ca te vei mai putea elibera, pentru ca magia neagra este un fel de semn prin care vrei sa ii spui necuratului sa te ia in echipa lui.asa ca stai cuminte.

| IsabelaIssa a răspuns:

În ceea ce priveşte vrăjitoria, Biblia este categorică.

„Dacă cineva se duce la cei ce cheamă pe morţi şi la ghicitori, ca să curvească după ei, ‘mi voi întoarce Faţa împotriva omului aceluia, şi-l voi nimici din mijlocul poporului lui. " (Levitic 20:6)

Nu va fi pedepsit doar cel ce practică vrăjitoria, dar şi cel ce merge la vrăjitori.

Ştiu că mulţi se duc doar să ghicească în cărţi, cafea, boabe de grâu, în palmă. Ei sper că vor afla viitorul şi se vor pregăti mai bine pentru el.

„ Dar dacă un om sau o femeie cheamă duhul unui mort, sau se îndeletniceşte cu ghicirea, să fie pedepsiţi cu moartea; să-i ucideţi cu pietre: sîngele lor să cadă asupra lor." (Levitic 20:27)

Tot poporul trebuie să ia acţiune când ajunge cineva să se ocupe cu vrăjitoria.

M-a bucurat faptul că atunci când la noi în oraş a venit o ghicitoare care „vindeca trupul şi duhul " – un tânăr a mers la ea şi a vorbit cu ea. I-a spus că ceea ce face este păcat, iar trupul ei va arde veşnic în iad. La care ea a exclamat „M-am săturat de voi, eşti al şaselea săptămâna aceasta." Acel tânăr a acţionat. Tu ce poziţie ai?

Să nu îndrumi pe altul să meargă la ghicitori nici să nu rămâi indiferent.

Chair primul împărat al Israelului Saul a fost pedepsit pentru vrăjitorie :

„Saul a murit, pentrucă s’a făcut vinovat de fărădelege faţă de Domnul, al cărui cuvînt nu l-a păzit, şi pentrucă a întrebat şi cerut sfatul celor ce cheamă morţii.N’a întrebat pe Domnul: de aceea Domnul l-a omorît, şi împărăţia a dat-o lui David, fiul lui Isai." (1 Cronici 10:13-14)

| Bogatasul a răspuns:

Numele si poza spune totul

| DuddăBântuită explică:

Nu as dori sa practic eu, stiu consecintele, dar daca e cineva care deja face asta si se pricepe, sa faca un ritual si pentru mine. Si pentru Melyssuka, daca o intereseaza si pe ea.