| FallInLove a întrebat:

Stiti protestele acelea impotriva proiectului de la Rosia Montana? Am nevoie de strigari cat mai sugestive pentru protest.De ex Vrem natura Nu cianura... Funda pentru. cele mai multe si originale...

4 răspunsuri:
| DragosAlin a răspuns:

Alt necunoscator... BAI oamenilor eu nu va inteleg. ati iesit in piata Universitatii ca nu aveti locuri, iar acum iesiti pentru inchiderea proiectului Rosia Montana? Cum naiba sa fi atat de redus mintal sa refuzi 3000 locuri de munca, atata timp cat oamenii de acolo sunt muritorii de foame, iar judetul Alba este un judet destul de slab dezvoltat (locuiesc in Blaj)? Doamne, ce as vrea sa va vad pe voi ''smecherii din capitala'' la munca happy

| FallInLove explică (pentru DragosAlin):

Nu stiu cum poti vorbi despre locuri de munca, pe cand singurii care vor avea locuri de munca vor fi mineri, cateva sute, nu mai mult, restul muncilor fiind executate cu utilaje performante.In plus, nu stiu daca ai auzit ca sunt o suta si ceva de familii care nu vor sa paraseasca locuintele... regiunea in care au crescut...dar odata ce legea se va aproba, acestia vor fi luati cu forta.
Totodata, nu cred ca se merita distrugerea unei zone frumoase, care, din intamplare este si cea mai veche zona atestata documentar din Romania (datand din februarie 131). Deci, judeca tu, merita distrusi 1882 de ani de atestare documentara pentru o mana de locuri de munca?
In plus, in numai cativa ani, astia de la RMGC, dupa ce termina de distrus cei 4 munti (plus cele 100 de specii rare din zona) pleaca si lasa Rosia Montana cu un lac de cianuri si steril.
Apropo, crede-ma locuitorii Rosiei Montane NU sunt muritori de foame, deoarece oamenii din Rosia au decis ca Rosia Montana sa fie zona monoindustriala si acum, dupa ce ei au decis, vin unii sa spuna ca nu au locuri de munca.Nu mi se pare normal!
Si, apropo, referitor la ''smecherii din capitala''...Ei bine, nu sunt din capitala.

| DragosAlin a răspuns (pentru FallInLove):

Dar merita infometarea, urmata de moartea a catorva mii din zona?happy

| FallInLove explică:

Aaa...si pentru mai multe detalii despre ce mizerii fac cei de la RMGC uite aici...
http://www.youtube.com/watch?v=qhZjMG6q1Uk