| mementomori a întrebat:

Ce parere aveti despre protestele impotriva exploatarii aurului si a metalelor de la Rosia Montana cu cianura? Dar despre presa care nu face din acest subiect ceva important?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Presa este subordonată clasei politice, de aia nu tratează cum trebuie acest subiect(la fel ca multe altele). Cât despre proteste, acestea nu vor rezolva nimic atât timp cât vor rămâne doar nişte simple ieşiri a unor tineri care nu prea au habar ce fac. Ca o concluzie: ţara asta-i pe nicăieri.

| AlexandruParaschiv98 a răspuns:

Nu mi se pare corect ca noi ca o tara nu suntem in stare sa ne scoatem zacamintele din pamant si vin straini cum ar fi candieni si exploateaza ei si facem jumi juma cu ei toata lumea e fericita se creaza locuri de munca statul mai incaseaza niste bani care se duc adanc in conturile parlamentarilor totul lapte si miere!