| blueberry05 a întrebat:

Buna!Stiu ca este o intrebare putin mai ciudata,dar am primit acum ceva timp un trandafir de la o persoana importanta pentru mine si l-am uscat .Ma gandeam ce pot sa fac astfel incat sa il pastrez o perioada lunga de timp?

7 răspunsuri:
| Visatoarea a răspuns:

Il agati undeva pe perete cu floarea in jos, il lasi 1-2 saptamani, apoi ii tai coada si se va pastra pentru totdeauna!

| laptopnews a răspuns:

Daca e uscat complet poti sa folosesti un lac... Astfel il poti pastra cat vrei tu fara sa risti sa se rupa!

| Al3csandruta a răspuns:

Nu stiu daca o sa mearga dar incearca:ii tai putin din coada pe verticala si il pui in apa calda.
fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! cel mai bine este sa dai cu fixativ de par si sal lasi sa se usuce singur cu capu in jos stiu aceasta tehnica de la cineva care avea niste flori de mult timp, si acum in acest moment exista, dar cand le usuci si se pune prafu pe petalele trandafirului poti sa indepartezi prafu cu o pensula mica s'au cu periuta de la masina de tuns par. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa vezi ca merge 100%!

| monutza90 a răspuns:

Eu am aproape toti trandafirii pe care mi i-a dat iubitul meu. Pune-l intr-o vaza fara apa sau in altceva dar sa nu fie turtit acolo, sa stea ca si unul natural

| CoCoMona a răspuns:

Eu, spre exemplu, am doua vaze de trandafiri uscati de mai bine de un an si tot adaughappy. Trandafirii arata foarte bine, deci trebuie doar sa-l lasi sa se usuce cu foarea in jos, iar cand este bine uscat il pui unde vrei tuhappy.