| dragutzyka29 a întrebat:

Sunt clasa a 6-a si la recapitulare la fizica ne-a dat un test din densitate si nu stiu daca am facut bine o problema. Ma puteti ajuta? Zice cam asa:Se amesteca 300 ml alcol cu densitatea 900 kg/m cub cu 700 ml apa cu densitatea 1000 kg/m cub. Ce densitate are solutia obtinuta?
Funda. Plz raspuns urgent.

2 răspunsuri:
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Ma scuzi pentru tastatura. Este setata de tip rusesc si in loc de z apare y. Cateodata nu sunt atenta... pupici again!

| Anduciu a răspuns:

Arata-ne si cum ai facut tu, sa vedem daca-i bine.
Pe bune, cine crezi c-o musca pe asta cu "nu stiu daca am facut bine o problema"? raised eyebrows