| byencutzaloveanime a întrebat:

Urgent! cine ma poate ajuta cu o problema de fizica ...as vrea sa mi-o explicati si sa ma ajutati sa o rezolv :

Se amesteca apa cu densitatea1 = 1000 kg/m cub cu alcool densitatea2 = 800 kg/ m cub astfel incat volumul amestecului este V=1l cu densitatea=900 kg/m cum.
ce volum si ce masa de apa si alcool sunt necesare pentru a forma amestecul de mai sus?

Va rog ajutati-ma sa imi dau seama cum se rezolva...@;}-

1 răspuns:
| AlpiNN_3436 a răspuns:

Nu se rezolva teme pe TPU.tongue incearca sa o faci singura...