| BeatrICEBEA a întrebat:

happy
Am tema la fizica o problema in care trebuie sa folosesc legea lui Arhimede.
Stiu formula [ F=Densitate x Volum x g ], doar ca nu mai stiu cum se afla volumul.thinking
Ca in problema trebuie sa calculez forta arhimedica cu formula, si imi da doar densitatea si g.
Deci V=?
Funda pentru cel mai rapid raspuns!

5 răspunsuri:
| impossible a răspuns:

Pai densitatea =masa pe volum din care rezutla ca volumul =masa pe densitate

| Madalin01 a răspuns:

laughing si eu sunt la legea lui arhimede acum dar nu pricep nu imi bat capu cu fizicawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ro ori l supra s.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici eu nu ma pricep prea bine

| killyou a răspuns:

V=densitate x masa,,, daca nu ma inselbig grin