| anonim_4396 a întrebat:

Buna sunt din 0radea, stie cineva cat m-ar costa sa schimb corzile unei chitari? si daca sunt astfel de magazine :]

3 răspunsuri:
| Laura1092 a răspuns:

Cumpara corzi noi, daca e cazul si intreaba de la magazinul respectiv daca schimba si corzi de cchitara. Daca nu, roaga pe cineva care stie sa te ajute.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Găseşti la magazinele pentru instrumente.
Costă vreo 10 lei, nu cred că poate costa mai mult!

| andreeaoprea a răspuns:

Gasesti la magazinele de muzica, unde au si instrumente. Nu mai stiu cat costa o coarda, acum cativa ani cand faceam eu cursuri era 6 lei una. acu probabil e peste 10 lei, nu sunt sigura. De acolo le poti cumpara si le schimbi tu acasa, e foarte simplu, eu mi le schimbam singurabig grin. Sper ca te-am ajutat.