| mikiela a întrebat:

Cat ma costa acordarea corzilor unei chitari?

4 răspunsuri:
| DarkSinAngel a răspuns:

Nu te costa. Daca ai urechea buna, foloseste tunerul asta online: http://www.chordbook.com/guitartuner.php. Dai click pe "R"-urile alea si iti scoate sunetul corzii respective (in acordajul standard : E A D G B E respectiv Mi La Re Sol Si Mi. O alternativa e sa iti cumperi un tuner. http://www.guitarshop.ro/produse.php?scid=94. Se gasesc in orice magazin de muzica. Te mai poti uita pe mcmusic.ro, senia.ro. Sper ca ti-am fost de ajutor, si multa bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In jur de 30 de lei. eu atat am dat pentru a mea

| iulyspy a răspuns:

Daca esti intr-un oras in care ai un Club al copiilor sau un Palatul copiilor e gratis... dar poate profu tau de muzica stie cate ceva despre chitari.

| paula29 a răspuns:

Hi! Eu iti recomand sa iti cumperi un Tunet pentru acordat este usor de folosit si usor de transportat, costa in jur de 45 lei! Sper ca am fost de ajutor Fundita?