| Aly07 a întrebat:

Hey
Imi puteti spune km cat costa sa schimb coarda unei chitari?
Multumesc happy.

5 răspunsuri:
| Vogelspinne a răspuns:

Depinde 16 Ron

| RoxAnana a răspuns:

Eu nu stiu sigur pentru ca de fiecare data cand ma duc la muzica ma uit la ceva despre instr meu dar poti sa te uiti pe acest site si sper sa-ti fie de folos http://www.magazinuldemuzica.ro/Corzi-_-c110.html

| Nameless a răspuns:

Fratele meu a dat 15 lei pe o pungulita cu 6 corzi ...deci o coarda ar costa cam 2-3 lei. nu stiu happy apropo el a schimbat-o acasa, singur ( nu a dus chitara la cineva sa i-o schimbe :p)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema.Am un `re` rupt, dar nu l`am inlocuit inca.Am inteles de la profesorul meu ca in jur de 60 de lei costa un set nou de corzi, depinde pentru ce.La chitara electrica sunt mai ieftine. Ultima data cand mi-am cumparat un set am dat 20 si ceva de lei pe el. Orienteaza`te si tu la ce e mai putin costisitor. Poate gasesti sa cumperi doar coarda care iti trebuie, nu tot setul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate am inteles, corzile nu se vand la bucata si trebuie luate in set de cate 6.Eu folosesc Fender acoustic de 0. 10 (subtiri) si daca si tu ai chitara acustica/clasica, ti le recomand->Costa in jusr de 27 de lei.