| anonim_4396 a întrebat:

Buna happy
Sunt in clasa a IX-a, la mate-info, iar in cadrul liceului meu, este o asociatie numita "Musatinii" unde sunt mai multe proiecte.Eu m-am inscris deocamdata la voluntariat, sa ajutam copiii de clasele mai mici la o scoala, sau ceva de genu' thinking este o zi pe saptamana, si la un curs de aikido, ceva de autoaparare sau arte martiale. Asta e de 3 zile pe saptamana, 2 ore. Si pe langa asta mai sunt cursuri de greaca si de germana.As vrea sa merg la amandoua, dar nu stiu daca imi permite timpul, deci va trebui sa aleg doar unul.Deci pe care credeti ca ar trebui sa-l aleg, care imi poate fi mai folositor?
Multumesc mult! big grin

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Alege cursul de germana. In UE limbile engleza, franceza si germana sunt mult mai uzitate decat limba greaca.

| Banica_Alexandra_1997 a răspuns:

Germana. Este o limba mult mai frumoasa si mai usoara decat greaca, parerea mea happy. Este si mai folositoare, zic eu.