| Alexandra_Ilie_1992 a întrebat:

Bună TPU, am și eu o întrebare pentru cunoscători. Am 13 ani și de curând am terminat un roman pe care intenționez sa îl public. Ştie cineva concursuri pentru manuscrise? Sau câteva edituri la care aş putea încerca?

5 răspunsuri:
| Alexandra_Ilie_1992 explică:

Romanul se numește " Pe aripile iluziilor", mă simt bine când văd persoane interesate de scris.

| AncaDorina1993 a răspuns (pentru Alexandra_Ilie_1992):

Buna Alexandra, cum îți merge cartea? Ai publicat-o? Am și eu o carte de publicat. Ce-i drept e in lucru înca, m-ai am de munca la ea. Cum se numește editura la care ai aplicat? Poate o sa facem o masă a scriitorilor cândva. Ne întâlnim toți din TPU?

| Alexandra_Ilie_1992 explică:

Mulțumesc mult! Aş prefera o editura care sa se ocupe și de vânzare dar nu neapărat. Îmi poți lăsa numele editurii.

| justsomeonewhotalk a răspuns:

Felicitari pentru roman!
Daca esti interesata de o editura ieftina din Iasi ma poti contacta! Si eu am publicat aici...
Costurile sunt mici si depind de vanzare, doar ca nu se ocupa ei de vanzare.

| Four a răspuns:

Buna,sincer as vrea sa te felicit pentru roman(ma chinui de mai bine de trei ani ca sa fac si eu un roman), pai te-as sfatui sa te duci la bilioteca din orasul tau, fiind ca ei te-ar putea ajuta cel mai bine si corect, sau ai putea cauta pe net...dar cel mai sigur indrumator tot biblioteca ar fi... app, cum se numeste romanul?!