| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU
Am mai multe intrebari
(verisoara karinei sunt)

1.De unde as putea cumpara/comanda un jurnal ca al violettei(si nu incepeti ca va aparea unul asemanator la chioscuri)
2.In realitate, in Spania exista studiouri(ca cel din film)?
3.Si in Spania bacul este obligatoriu?
4.Ce este o guvernanta?
5.Stiti niste site-uri unde as putea invata spaniola(sau un site cu meditatii de limbi straine)

Multumesc,

Răspuns Câştigător
| kzd a răspuns:

1. Cauta pe internet si comanda online.
2. Da.
3. Nici in Romania bacul nu este obligatoriu, acum daca vrei sa te angajezi e evident ca iti trebuie bacul si acolo.
4. Guvernanta este o persoana educata, angajata de o familie full time sau part time pentru educatia la domiciliu a copiilor de varsta scolara sau prescolara. Nu este implicata de obicei in activitati casnice sau care privesc ingrijirea fizica a copilului iar daca este implicata, acestea nu constituie preocuparea prioritara.
5. http://www.marplo.net/spaniola/gramatica.html
Pace!