| Street22 a întrebat:

Am nevoie de o parere( si va rog sa raspundeti doar cei care se pricep nu acei care habar nu au!) Eu vreau sa imi fac pc mai bunicel si m-am gandit la toate doar la procesor nu sunt hotarat!
Ce procesor sa imi cumpar AMD SAU INTEL?

Procesor AMD FX 4170, 4200MHz
sau
Procesor Intel® CoreTM i3 3240, 3400MHz

Vrea sa precizes ca eu pc-ul vreau sa il folosesc la jocuri,filme,muzica etc(eu doresc sa imi mearga jocurile la optiuni medii sau maximie) ex:GTA 4, Assasins creed etc
Parerile sunt impartite. Asa ca vreau o parere de la cei care se pricep.Multumesc dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| agirll a răspuns:

Procesor Intel® CoreTM i3 3240, 3400MHz

8 răspunsuri:
| BeStMaN a răspuns:

Cauta pe google informatii despre fiecare in parte bafta!winking

| Street22 explică (pentru BeStMaN):

Am cautat da tot la fel parerile sunt impartitewinkingtongue

| Street22 explică:

As dori daca va spuneti parerea sa aduceti si argumentebig grin

Răspuns utilizator avertizat
| paulthegame a răspuns:

Daca vrei pc pentru jocuri ia-ti asa :procesor Intel.3gb ram, placa video 1gb cu pixel shader 4.0,

| Street22 explică (pentru paulthegame):

Pai eu vroiam sa iau 8gb ram, placa video 2 gb si urma procesorubig grin

| Against a răspuns:

Procesor Intel® CoreTM i3 3240, 3400MHz

| paulthegame a răspuns (pentru Street22):

Eu am spus ca sa nu cheltui prea multi bani