| madu997 a întrebat:

Buna TPU am o ghicitoare determinati numarul care impartit la 51 da un cat si restul 24 iar impartit la 53 da acelasi cat si restul 0

4 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Asta nu e ghicitoare.e tema!
...nu ne lua de prosti...

| tapeee a răspuns:

Nu stii sa-ti faci tema? Inmultesti 53 cu 2, 3, etc; dupa aceea imparti la 51 si vezi cand ai restul=24. Ala e numarul!

| Geotr a răspuns:

Asta e problema de matematica pe care o fac eu in a 8-a cred ca am fazut cel putin 20 de probleme de genul asta sa ca... fara teme aicitonguetonguetongue

| Laura_7852 a răspuns:

imi dai funda?big grinbatting eyelashes