| Dope a întrebat:

Am o pisica de aproape 2 ani. Ziua o las sa mearga pe afara (eu imi tin pisica la sat) si ea a mers prin vecini, acolo a gasit un sobolan (mentionez sa era sobolan nu soarec). In fine... l-a adus in curte dar nu cred ca a mancat din el. A doua zi era bine-mersi dar dupa-masa nu stiu ce s-a intamplat ca pisica a facut spume la gura, a vomitat, si bunica mea i-a dat lapte repede. Bunica mea a sunat la veterinarul nostru si am mers la doctor cu pisica. Ia facut 3 injectii dar avea 37 grade (temperatura normala fiind 38 grade) dar mai incolo a inceput sa se incalzeasca. Am adus-o acasa, am pus-o la caldura si a adormit. Vreau sa va spun ca ea a re 2 pui mici de 1 si vreo 3 saptam. Maine mergem din nou cu ea la veterinar sa vedem daca necesita perfuzii si medicamente. Imi este frica pentru micuti fiindca ultima data cand au mancat a fost inainte de incidentul cu pisica. Vroiam sa va intreb daca stiti : la farmacii exista biberoane mici pentru.lapte (daac duc pisica la veterinar si nu poate alapta pisicii)imi trebuie sa ii hranesc pentru ca nu pot sa-i las sa moara de foame. Am cautat la pet-shop, am gasit, este ieftina dar nu stiu cand ajunge si imi e frica sa nu ajunga prea tarziu. Deci intrebarea mea finaal :-P este: in farmacii veterinate exista biberoane pentru. puii mici de pisica. Multumesc anticipat!

Sper ca nu v-am plictisit cu povestea mea lunga :-P! BYE

Răspuns Câştigător
| PinkPanther a răspuns:

Daca au o luna si 3 saptamana, poti sa incepi sa ii treci pe mancare normala http://www.whiskas.ro/development-timeline.php

5 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Nu exista biberoane, folosesti o pipeta

| Dope explică:

Vroiam sa spun ca puii au 1 luna si 3 saptam. pa

| anonima17 a răspuns:

Nu am un raspuns pentru. intrebarea ta. Dar iti dau un sfat : nu iti lasa pisica afara din curte, crede-ma eu o lasam in fata blocului; si acum regret mult pentru. ca e moarta

| Nerali a răspuns:

Din renumita farmacie Sandero din vestul hunedoarei.

| SoldierOfLove a răspuns:

Nu stiu daca se gasesc biberoane, dar ai putea incerca sa-i hranesti si cu seringa. Am mai vazut metoda asta pusa in uz, si merge foarte bine.