| StefaniaM a întrebat:

Buna TPU am o tableta Acer iconia tab a500 si as vrea sa-i fac update la android 4.1 sau mai nou. funda pentru cine ma ajuta!

3 răspunsuri:
| SorinTudor a răspuns:

Incearca sa intrii in Setari->Despre->Actualizare Soft si ai acolo optiunea "Verifica acum pentru actualizare. In cazul in care iti zice ca ai ultima versiune de Android (si cel mai probabil asa o sa iti scrie) inseamna ca nu merge updatat, desigur daca tableta nu ai cumparat-o zilele astea. In general telefoanele/tabletele se vand in magazin cu androidin forma beta si in momentul in care le conectezi la Wi-Fi te anunta ca a aparut o noua versiune pentru soft.

| StefaniaM explică (pentru SorinTudor):

Asta stiu si eu, insa ma refeream la genul ala de update ca descarci ceva fisier si bagi tableta in download mode etc...si risti sa o strici de tot straight face

| SorinTudor a răspuns (pentru StefaniaM):

Putin probabil. In general Android-ul este un program greu de stricat pentru ca e foarte complex si are fisierele esentiale ascunse.