| mistikk a întrebat:

Buna TPU am observat ca am gingivita si ma spal des cu sensodyne si nu se intampla nimic nu vad vreo diferenta pana acum aveam dinti perfect albi ma spalam cu pearl drops dar pasta asta de dinti parca imi afce dintii mai urati ce pasta sa folosesc? sa ma ajute cu gingivita si cu niste dinti mai albi?big grin fundita?kiss

3 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Poti sa iti faci un detartraj, desi e cam neplacut si costisitor.

| florin1979 a răspuns:

Poate ai si tartru. mergi si la stomatolog nu te lua dupa sfaturi neautorizate. esti tanara si e pacat sa ai dantura urata. dentistu va hotara ce e cel mai bun pentru tine si urmeaza-i sfaturile

| luna a răspuns:

Vad ca te-ai diagnosticat singura...esti sigura ca ai gingivita? Mergi la un medic stomatolg deoarece gingivita e ceva serios, nu e de joaca si nu trece cu sensodyne.