| JohannaStone a întrebat:

TPU! Am pentru luni un proiect la engleza despre Valentine's Day. Sa va explic: suntem intr-un grup de 5 persoane (clasa a V-a) asta nu conteaza, dar proiectul trebuie sa fie facut pe un carton din acela mare (un carton la un grup). Cine are idei de unde pot cumpara carton din acesta si foi colorate? Poate maine, poate luni dimineata in Bucuresti Sector 1 sau undeva in apropiere de Floreasca. Ce idei aveti pentru proiect si decoratiuni? Sau ce puteti sa imi sugerati sa fac in legatura cu textul. In grupul meu, eu trebuie sa scriu despre Dragobete-general info (in engleza).(Voi da funda la cei care imi spun de unde pot lua carton si foi colorate si cei care au si cateva idei) Multumesc!

5 răspunsuri:
| DenisaLuciaBarbu a răspuns:

Incearca sa il faci ca un pergament si arde putin foile in colturi ca sa dai o impresie de originalitate. Poti a faci niste trandafiri din carioci, inimioare, ursuleti.In legatura cu textul wikipedia e cea mai buna sursa http://en.wikipedia.org/wiki/Valentine's_Day.Sper ca te-am ajutat.P.S:cartonul si foile colorate se gasesc la librarii sau supermaketuri mai mari gen:kaufland, Real etc.

| JustMelavJustMe a răspuns:

Pai nu stau in Bucuresti dar in mod clar cartonul si foile colorate se gasesc la librariihee hee! Nu sunt scumpe trebuie sa existe o librarie aproape de scoala sau mai stiu eu (intreaba si tu un coleg daca nu stii). Scrie pe foile colorate texte in engleza create de voi despre dragoste si despre ziua indragostitilor dar nu toate la fel.(gen: eu sciru o poveste trista, tu una vesela un coleg scrie despre isrtoria dragobetelor- datere.etc.)Puteti desena si lipi copii care isi daruiesc unul altuia felicitari ursuleti etc. Ca decoratii puteti desena inimioare. Atat mi-a ventt pana acum si eu sunt intr-a 5 dar aproape ti-am facut proiectul.mai trebuie sa-l pun in practica!
Succes~!

| CoryCorina a răspuns:

Mda...tpu

| MissClaudia2000 a răspuns:

Pai...
Pentru materiale ai incercat la Cora, Auchen, Decathlon etc?
Daca nu are, s-ar putea la librarie...
Chiar nu stiu sigur...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foi colorate si carton poti gasi la o librarie! si eu am acelasi proiect de facut, dar in treitongue! eu sunt a 6b,tongue fiti originalee, succes!