| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU am taiat ciocul la un papagal si ii curge in continu sange, ce sa fac va rog ajutati-ma ca pierde prea mult sange

15 răspunsuri:
| GoguStrigoi a răspuns:

I-ai taait tot ciocul? Atunci va muri.

| ombladon a răspuns:

Te sa vii idioata ca sa faci asa ceva...

| PetreConstanta a răspuns:

De ce ai facut asta Ai vazut daca te iei dupa lume Du-te la doctor cu el

| Alice1122 a răspuns:

Doamne iarta-ma in primul rand chinui un animal nevinovat in al doilea rand de ce ai vrut sa sa faci asta? si in ultimul rand ar trebui sa-l duci la veterinar poate reuseste sa ii salveze viata dar putin probabil

| CompleteAndUtter a răspuns:

Du-l la un veterinar. Nu mai pierde timpul!

| username_5501 a răspuns:

Ce tampenie la papagal nu se taie ciocu exista un os de sepie care il toceste dar nu se taie.Asa ceva.Pffff.

| AnaÎşiSchimbăNumele a răspuns:

Pff, sper ca asta a fost o gluma. straight face Da' nici gluma nu o poti numi.

| J3nnif3r a răspuns:

Saracutul papagal tu nu ai minte? normal ca trebuie sa-l duci la un veterinar! dar la ce te-ai ghandit:o nu am ce face hai sa-i tai ciocul papagalului sa vad ce se intampla? zau asa l-ai chinuit!

| passenger a răspuns:

Gata,il pierzi... Du-l macar la veterinar!

| SweetLikeaLemon a răspuns:

Cat de idioat/idioata esti, cum sa tai ciocul bietei pasari?! Ai merita sa ti se taie si tie buzele.

| DyTz@ a răspuns:

Sa stiti ca am mai facut asta si nuia curs niciodata sange, nici nu tipa sau se zpatea, acum e bine sta pe umarul meu si zboara prin casa...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Taieti si tie gura sa fiti chit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si cu ce ocazie i-ai taiat ciocul? Era prea mare? Daca e asta atunci esti idiot/idioata. Daca i-ai mai taiat in trecut poate nu ai taiat destul de mult, iar acum ai taiat in prostie. Dupa ce ( daca se vindeca ) taiei iar ciocul. Nu meriti sa traiesti.

| Denis90 a răspuns:

Cat sa fii de idiot/idioata ca sa faci un lucru asa de tampit...

| Thora_Tora_1910 a răspuns:

Bhai, nu va mai dati asa desteptiwinking ciocul se taie la papagal.Doar ca asta de obicei o face medicul.Cand ontacteaza o anumita ciuperca ii creste ciocul pasarii peste limita normala.Deisgur, se dau antibiotice, unguente, picaturi etc.De asemenea ciocul se taie din aproape in aproape, eu i-am pilit ciocul papagalului meu (nu indeajuns insa laughing )

Mergi cu el la medic, totusi.

Întrebări recente