| Rareshre a întrebat:

Ieri am cumparat un papagal micul Alexandru si este foarte nervos.Cand il atingi face ca o cioara si Te Musca cu ciocul pana iti curge sange? Este normal? Cum il pot imblanzi.(este pui)

2 răspunsuri:
| HadesSs a răspuns:

Trebuie treptat sa ii dai mancare, pana se obisnuieste cu tine, am avut si eu o nimfa si facea la fel.Rabdare multa cu el, altfel se sperie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai pretenții sa fie blând? L-ai luat abia ieri.O sa dureze destul de mult timp pana se obișnuiește cu noua casa si cu noile persoane. In primele 3-4 zile lasa-l singur, doar da-i mancare, nu baga mana la el ca o sa se sperie de tine, stai lana colivie si vorbește cu el