| princessleya a întrebat:

As dori cateva poezii pentru cea mai buna prietena a mea! Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Oanaa82 a răspuns:

Am semnat scrisorile noastre cu un " cele mai bune prietene pentru totdeauna "
Tu ai milioane de moduri de a ma face sa rad
Ma cauti si imi pazesti spatele
Ce bine este sa te am alaturi

Tu stii secretele pe care niciodata nu le’as spune
Si cand sunt tacuta, tu imi rupi tacerea
Nu simti nevoia de a tipa
Pentru ca tu imi menti picioarele pe pamant

Tu esti o adevarata prietena
Esti aici pana la final
Tu ma impingi sa continui cand ceva nu iese bine
Vorbeste-mi acum si toata noaptea, pana cand totul va fi bine

Tu esti o adevarata prietena
Tu nu te superi cand schimb planurile
Intr-un fel, nu ai o a doua sansa
Nu spui " ti’-am zis " cand gresesc din nou

Ce noroc ca am gasit…

O adevarata prietena
Esti aici pana la final
Tu ma impingi sa continui cand ceva nu iese bine
Vorbeste-mi acum si toata noaptea, pana cand totul va fi bine

Adevaratii prieteni vor ajunge pana la sfarsitul lumii
Pentru a gasi lucrurile de care ai nevoie
Prietenii sunt cu tine la bine si la rau
Pentru ca au pe cineva in care sa creada

O prietena adevarata
Esti aici pana la sfarsit
Tu ma impingi sa continui cand ceva nu iese bine
Vorbeste-mi acum si toata noaptea, nu trebuie sa minti

Tu esti o adevarata prietena
Esti aici pana la final
Tu ma impingi sa continui cand ceva nu iese bine
Vorbeste-mi acum si toata noaptea, pana cand totul va fi bine

Tu esti o adevarata prietena
Tu esti o adevarata prïetena

Funda?

2 răspunsuri:
| kyGirL a răspuns:

Un trandafir cat de
Tot isi schimba
Dar un prieten
Ramane toata!

Cand esti trist s-au suparat un prieten te face sa zambasti,cand plangi un prieten it sterge lacrimile,cand esti vesel un prieten se bucura alaturi de tine,un prieten este ca un inger fara aripi,intr-un prieten iti poti gasi mereu un sprijin,alaturi de un prieten poti reusi orice,un prieten nu te va uita niciodata.

Nu uita ca am fost colege,intr-o banca am invatat,bucuria si tristetea impreuna le-am indurat

Frumusetea e trecatoare, banii sunt amagitori, mintea e folositoare, dar nu data tuturor! ii ignoram pe cei ne adora, ii adoram pe cei ce ne ignora,iubim pe cei ce ne ranesc si ii ranim pe cei ce ne iubesc.

Clipe,minute, ore-n sir, calatoresc prin ganduri.Sunt ganduri ce-mi dau putere,puterea de-a invinge,Insa cel mai insorit gand,e acel ce zboara la tine,Caci amintindu-mi de tine, simt ca esti un unic om pe pamant atat de bun si bland. Dumnezeu te-a inzestrat cu cel mai alb si frumos suflet, FII FERICITA! Iti multumesc ca-mi esti alaturi.big grin
Sper ca te-am ajutatwinking Fundita?