| CraZzYSaNNTa a întrebat:

As dori sa imi ziceti si mie cateva poezii haioase despre scoala!

Răspuns Câştigător
| alyna_9956 a răspuns:

Clasa mea e cea mai tare,jaluzele rupte are, scaune scrise cate vrei, iar baietii se cred zmei, ne jucam pe telefoane, comentam la profesoare, catalogu-i plin de 4 si e vai de el saracu'!laughing

Foaie verde si-o lalea, Pe profi naiba sa-i ia. Foaie verde tufanica, Astia creierul ne strica. Foaie verde liliac, Profu’ e aurolac. Foaie verde frunza-ndunga, Cand ii vad borasc in punga. Foaie verde ghiocel, Dirigu-i ca un purcel. Foaie verde hop-siasa Asta-i viata-n scoala mea!
Scoala = casa groazei…. cancelaria = academia de politie…. sala de clasa = zona crepusculara…. dictionarul = inamicul nr. 1…. sefa clasei = asasinul din umbra… substantele de chimie = Dosarele X … ora de dirigentie=Stirile ProTv de la ora 5… ora de mate = Misiune imposibila

Legile Elevului -Intotdeauna are dreptate … chiar daca nu i se da. – Nu copiaza niciodata … consulta. – Nu vorbeste … schimba impresii.
– Nu isi distrage atentia … studiaza anatomia mustelor. – Nu chiuleste … este solicitat in alte parti. – Nu ramane corigent … este lasat corigent. – Nu fumeaza … se stimuleaza. – Nu injura … se descarca. – Nu insulta profesorii … le aminteste ceea ce sunt. – Nu citeste reviste in timpul orelor … se informeaza. – Nu distruge scoala … o decoreza. – Nu arunca cu creta … studiaza legea gravitatiei. – Nu rade in ore … e fericit

Sonmoroase profesoare,
Pe la clase se aduuna,
Se ascund dupa catedra
Noapte buna…!

Si elevii toti suspina,
Catalogul negru tace,
Chiar si creta de pe tabla…
Somu-si face.

Iese un elev la tabla,
Printre cifre sa se-ncurce,
Fie-ti zecele aproape,
Lasa proful sa se culce…

Peste-a fizicii probleme,
Elevul sterge tabla luna…
Totu-i vis si armonie,
Cand se suna…

-Ce fain ar fi daca:
** la mate am invata sa socotim cati avem in lista
** la romana sa le citim numele
** la istorie sa invatam cele mai vechi iduri
** la muzica sa invatam cantecul yahoooului
** la engleza sa citim instructiunile
** la franceza sa vb cu francezi
** la sport sa ne antrenam la butonat
** la geografie sa invatam in ce zona se afla cel mai mare grup de messengeristi
** la religie sa invatam cat de sfint este yahoo-ul
Cum iti dai seama la ce ora esti :

Daca e verde sau se agita, e biologie!
Daca pute, e chimie!
Daca nu functioneaza, e fizica!
Daca e de neinteles, e matamatica!
Daca nu are sens e economie sau psihologie!
Daca e mult si nefolositor, e limba romana!
Daca e vechi, e istorie!

| CraZzYSaNNTa explică (pentru alyna_9956):

Foarte haios, mersi!

1 răspuns: