| bodealigia a întrebat:

As dori sa imi dati cateva idei despre scenete cu tema Scoala fara violenta! idei originale va rugam pentru 5 persoane...cel mai bun primeste fwunda!

2 răspunsuri:
| drogh a răspuns:

Este simplu. Faci o scenetă cam aşa:
-Sunt 5 persoane, le notăm cu A, B, C, D, E.
-Să spunem că A şi B sunt două persoane rele, violente, care vor să producă suferinţă şi nu au în gând să renunţe la asta.
-C şi D sunt victimele.
-E este psihologul şi dă cele mai bune sfaturi, opreşte conflictul.
De acolo, te gândeşti la o situaţie şi la replici. Baza o ai.

| bodealigia explică (pentru drogh):

Mersi dar trebuie sa fie de max 5 minute... daca mai stii altceva?