| DixieIsCrazy a întrebat:

As dori sa incep sa citesc o carte...Am auzit de cartea lui Sue Grafton intituloata "C de la cadavru" si mi s-a parut un titlu interesant...
A citit careva aceasta carte si imi poate spune cam despre ce este vorba in ea si daca merita citita?
Dau fundita si vot si va multumesc anticipathappy

Răspuns Câştigător
| DimLight a răspuns:

Atunci mai bine afli singura ce se intampla laughing sincer aproape orice carte merita citita daca ai o anumita dispozitie. si timp.

7 răspunsuri:
| DimLight a răspuns:

Cati ani ai ca sa stiu ce sa iti zic despre ea laughing

| DixieIsCrazy explică (pentru DimLight):

Am 14happy

| faramatania a răspuns:

O poţi citi,este o carte interesantă(nu numai titlul),dar, pentru a o citi cu plăcere,nu trebuie să cunoşti chiar toată acţiunea, în detaliu,o descriere succintă, este suficientă, atât cât să afli dacă e bună, sau, nu.Iar pentru asta, prezentarea de mai jos este exact ce-ţi trebuie.
http://www.buybooks.ro/c-de-la-cadavru/c-de-la-cadavru.html

| DimLight a răspuns (pentru faramatania):

Iti pare cumva ca seama cu enigma otiliei? adica are un anumit mister dar sincer pe mine nu m-a incitat deloc sfarsitul. probabil la ambele carti am citit asteptand altceva in minte laughing

| faramatania a răspuns:

Nu seamănă cu Enigma Otiliei(cu totul alt gen), iar dacă le-ai citit, care ar mai fi problema.sau poate ai citit doar finalul(unii mai uzează şi această metodă), pentru a face cât de cât o conversaţie, şi a părea că ştiu despre ce e vorba.oh go on

| DimLight a răspuns (pentru faramatania):

Stiu ca sunt chestii mult diferite doar ca acelasi sentiment l-am avut de la ambele, urmaream anumite fire ce nu duceau nicaieri si finalul nu m-a surprins... poate nu imi plac felul asta de opere desi nu pot spune ca imi displac, probabil asteptam de la ambele ceva mai enigamtic cu mai mult sens ambele mi-au parut "dark" (sau care ar fi echivalentul in romana) intr-o anumita masura

parca le-as reciti pe ambele, poate am fost prea superficial si am ratat ceva desi nu prea vad ce puteam rata. poate doar imaginatia sa-mi fi lasat prea multe usi deschise fara rost

| faramatania a răspuns:

Dacă într-adevăr le-ai citit, contează prima impresie şi atât(sau atât cât ţi-au plăcut, având în vedere genul respectiv).Nu cred că ar trebui recitite.A doua impresie, s-ar putea să nu fie nici cât prima(o deziluzie totală). Caută altceva.Un weekend minunat.Bye.wave