| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU! As vrea si eu niste titluri de carti romantice cu ADOLESCENTI, cu sau fara fantasy.Cat mai multe.

5 răspunsuri:
| BibiLoveYou a răspuns:

-Noua si scurta viata a lui Bree Tanner
-Evermore(preferata mea)
-Gazda(e groasa dar nu pot sa iti spun in cuvinte cat de extraordinara e cartea asta!)
-Al treilea inger
-Nascuta la miezul noptii
-Ingerul noptii
-A 16-a luna
-Lupii din Mercy Falls
-Fantomele ne stiu toate secretele
-Academia vampirilor
-Secret circle
-Clanul lupoaicei
-Dragostea si alte lucruri imposibile
-Fortele raului absolut
-Skelling(asta nu e chiar romantica dar t-eu recomand pentru ca e foarte frumoasa)

| TsuyuAsui a răspuns (pentru BibiLoveYou):

În sfârșit cineva care a citit Lupii din Mercy Falls! Iubesc seria, dar se pare ca aproape nimeni nu a auzit de ea sau nu vrea sa o citească...

| Merilynne a răspuns:

In sfarsit cineva care citeste. Iti recomand sa cauti toate titlurile si sa alegi sa le procuri pe care iti plac :
-Divergent(povestea de dragoste apare putin mai tarziu, dar chiar neasteptat )
-Eve(este fenomenala cartea, de asemenea destul de trista la final din cauza lui Eve si Caleb)
-Unsprezece lucruri pe care le-am facut si nu ar fi trebuit (e vb de o adolescenta singura cu o prietena si fara parinti)
- Destine la limita
-Anna si sarutul frantuzesc
-Cincizeci de umbre ale lui grey (doar daca ai peste 18 ani )
-Atractia
-Amurg
-Vampirii sudului
-Sange albastru
-Fericirea incepe azi.
Ti le-am dat doar pe cele pe care le-am citit si nu m-am plictisit pe delungul lor. Toate sunt niste carti bune si merita citite.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti recomand :
1.Seria Amurg
2.La Rascrucere De Vanturi - Emily Bronte
3. Orasul cu salcami -Mihail Sebastian
4.Romeo si Juliete, Hamlet - William Shakespeare
5.Scrisoare de dragoste - Mihail Drumes
6.Invitatie la vals - Mihail Drumes
7. Elevul Dima din clasa a 7a -tot de Mihail Drumes
8.Vacanta lui Rachel - Marian Keyes
9.Alergand pe tocuri - Anna Maxted
10.Pepenasul - Marian Keyes
11.Panza de paianjen-Cella Serghi
12.Antichrista-Amelie Nothomb
13.Cismigiu & Comp.-Grigore Bajenaru
14. Buna dimineata, baieti-Grigore Bajenaru
15.Azi ca mâine şi poimâine-Faïza Guène
16. Gossip girl-Cecily von Ziegesar
17. Zodia indragostitilor-Giulia Carcasi

Spor la citit. Da. happy

| soricelulRulz a răspuns:

Invocarea- kelley armstrong, e geniala