| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa fac niste cursuri de actorie, nu vreau sa imi asigur o cariera din asta, mai mult de distractie
Tin sa precizez ca am varsta de 14 ani
Părinții mei ar fi de acord dar eu nu stiu inca daca merita, voi ce credeti, ar merita sa dau banii pe asa ceva?
Stiti care este pretul pe un curs de actorie pentru copii?

Răspuns Câştigător
| GdX a răspuns:

Partea buna a cursurilor de actorie este ca te ajuta sa te dezvolti din punct de vedere personal si in retatiile interpersonale. Eu unul ti-as recomanda sa faci. Preturile difera de la oras la oras.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cel mai bine este sa vorbesti la scoala cu profesorii tai: diriginte, romana, directorat etc.
Ei cunosc posibilitatile din localitatea ta si te pot indruma in cunostinta de cauza.

Poate le dai o idee si vor face chiar si in cadrul scolii un asemenea grup artistic.winking

| Violleta2022 a răspuns:

Inscrie-te la scoala, la clasele de actorie si teatru, daca aveti asa ceva.
Ori discuta cu profesoara de romana, poate-i este implicata sau stie despre asa ceva.

| sierra1 a răspuns:

In fiecare județ există o Şcoala Populară de Arte. Adresează-te acolo și rezolvi!

| Afurisenia a răspuns:

Presupun ca locuiesti intr-un oras. Avand doar 14 ani, mergi la Palatul copiilor (sa Clubul copiilor, sau cum s-ar mai putea numi). Acolo sunt multe sectii, inclusiv teatru. Si daca platesti, e foarte putin.