| ASDS a întrebat:

as vrea sa intreb fanii NARUTO ceva: eu m-am uitat la toate episoadele din naruto shippuden si am terminat si manga (617-dansul ninja 2).dar vad pe net ca sunt niste episoade "OVA" care dau si examenul chiunin-naruto vs konohamaru si lupta cu sasuke si naruto, dar stiu ca in ultimul ep din naruto shippuden naruto este inca in razboi, deci ce se intampla?! si ce sunt episoadele alea OVA.

Răspuns Câştigător
| 01rukia01 a răspuns:

OVA e prescurtarea de la Original Video Animation(Animatia Video Originala).
OVA sunt episoadele fara restrictie de continut sau cenzura si de obicei sunt lansate direct pe DVD fara a fi difuzate anterior la TV sau in cinematografe
uite cateva anime OVA:
hellsing
higurashi no naku koro ni
kaleido star si mai sunt si altele...

1 răspuns:
| OhGodWhy a răspuns:

Sunt episoade speciale, episoade care apar uneori si prea des nu-i nimic de ele doar asa de amuzament.