| NutellaLover1 a întrebat:

As vrea si eu statusuri despre prietenie falsa si chestii de genul asta.

DAU FUNDA!

4 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Sunt mai mult decat penibile.

| cupydo0n a răspuns:

Http://lmgtfy.com/? q=statusuri+despre+prietenie+falsa

Bafta.

| suiti11a a răspuns:

Incearca sa studiezi persoana respectiva putin si iti dai seama cum e

| Ani11 a răspuns:

Adevaraţii prieteni sunt aceia care se află alături de noi atunci când ni se întâmplă lucruri bune şi se bucură de victoriile noastre. Falşii prieteni apar în momentele grele, cu mutra plouată, "de solitaritate" cu noi, dar de fapt suferinţa noastră îi consolează pentru viaţa lor mizerabilă.

Citatul următor, se poate referi atât la prietenie adevărată, cât şi falsă. Depinde din ce perspectivă îl iei:

Timpul cere vamă oricui, cu excepţia prieniei!

Nu cred că există prieteni, ci doar momente de prietenie.

De ce spune prietenie adevărată, cand, dacă nu e adevărată, nu e prietenie?

Prietenii adevarati te critica sa nu cumva sa ti-o iei in cap, prietenii falsi te lauda ca sa te faci de rahat…

Prietenul adevarat iti spune nu mai bea, prietenul fals iti da sa bei pana cazi in cap…

Prietenii adevarati sunt langa tine la bine si la greu, nu te lasa cand ai probleme, prietenii falsi sunt cu tine la bine, la greu dispar cand ai probleme, se fac ca nu te cunosc.