| Madalin_Sandra_1993 a întrebat:

Mi-am reinstalat windowsul 7 pe pc, caci am avut probleme. In fine problema e ca mi-am instalat toate driverele si totusi sunetul tot nu-mi merge. Deci mentionez ca nu am avut probleme cu boxele sau cu mufa! Care sa fie problema. Sunetul mi-a mers perfect inainte sa instalez wind. Un prieten are acelasi wind de nu stiu cat timp si ii merge perfect. Culmea e ca, lui, wind a avut deja sunetul instalat. Eu stiam ca 7 instaleaza el cateva drivere. In fine, ce imi recomandati? Dau funda happy.

5 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Poate sunt drivere pe site-ul producatorului placii de baza, poti vedea in Start -> click dreapta pe Computer -> Manage -> device manager daca exista componente fara driver instalat, mai poti folosi programe care cauta drivere - DriverFinder, driver genius, Driver Detective,..., dar cel mai bine e de pe site-ul placii de baza.

| AdrenalinTm a răspuns:

Incearca driver pack solution 15.6 e cu bani dar il poti gasi pe net moca gen flelst* sau thefle*
sau cauta driver booster 2.3 il dawlodezi si cum nici asta nu e moca uite licenta mea
0187E-B9764-4D9FA-211B2
SI TE DESCURCI TU nu abuzahappy de licenta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai click pe : Start-clcik dreapta computer-manage-device manager. Acolo vei avea un semn al eclamarii (!) in dreptul driverilor lipsa. Daca vezi acest semn in dreptul sunetului sau in dreptul altora, descarci driver boster si scanezi cu el. Cauti in lista acei driveri care apar in device manager cu semnul! si descarci.Da win 7 vine cu driverul de sunet preinstalat dar ...nu toate. Unele win sunt asa de piratate si de false incat nu are niciun driver sau drivere vechi.
Daca ai iconita cu sunetul in coltul din dreapta jos si nu e cu semnul! in device manager, atunci cauza e alta.Ori de la boxe, ori a intrat praf sub placa de sunet si trebuie scoasa si curatata.Incearca cu o pereche de casti si vezi daca merge sunetul.Sau cu alte boxe.

| Madalin_Sandra_1993 explică (pentru anonim_4396):

Deci am instalat driver pentru sunet, in device manager apare ca e ok ( instalat ) insa in bara, iconita de sunet tot cu x acela rosu apare. Am incercat si cu casti de gaming si cu casti de telefon, nimic. Nu inteleg.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Madalin_Sandra_1993):

Posibil sa fie praf sub placuta de sunet.Eu in cazu asta am deschis capacul pc0ului,am scos paluta de sune si am curatat praful cu o ppensula moale.